Кіровоградців лікуватимуть сімейні лікарі, якщо виживуть - спеціалісти...

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1164

Медична реформа, що проводиться зараз у Кіровограді, не передбачає закриття поліклінік та скорочень лікарів. Таку інформацію з метою роз’яснення основних моментів реформи повідомила на прес-конференції у Кіровоградській міській раді начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук. Чиновник пояснила, що зараз більша частина населення не розуміє суті реформ, тож головним завданням є  пояснити людям, що передбачають перед собою зміни, до чого вони призведуть.

 

Оксана Макарук розповіла, що нинішня система медичної освіти заснована на поліклінічних засадах недосконала, вичерпала себе, адже в усьому світі давно практикують сімейну медицину. Нова система медицини вже була апробована експериментально у Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку та Києві і дала позитивні результати. Реформа передбачає розмежування первинного і вторинного рівнів медичної допомоги, що дасть можливість створити у Кіровограді амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Первинна медична допомога надається дільничною службою, дільничними терапевтами, та акушерами-гінекологами (для жінок), вторинний рівень медичної допомоги передбачає консультування та лікування у вузькоспеціалізованих лікарів – лор, окуліст, хірург та інші, а також лікування у стаціонарі.

Оксана Макарук говорить, що розмежування двох рівнів меддопомоги дасть можливість змінити фінансування галузі, оскільки зараз, незважаючи на те, що первинна медична допомога  має максимальне навантаження хворими(75 %), на неї виділяється лише 10 % бюджетних коштів, в той час як при навантаженні на вторинний рівень 25 % йде 75% бюджетних коштів. Після здійснення реформи фінансування первинної допомоги збільшиться до 30 % і утримуватиметься за рахунок міських бюджетів, вторинна ж допомога фінансуватиметься за рахунок коштів області.

Таким чином внаслідок реформи у Кіровограді утвориться два Центри первинної медико-санітарної допомоги на базі поліклінік № 3 і №5 (відбудеться просто формальне перейменування закладів). Центр первинної медичної допомоги, що утвориться на базі поліклініки № 3 підпорядковуватиметься головному Центру загальної практики як юридичній особі, а Центр вторинної допомоги, що діятиме на базі поліклініки № 5, підпорядковуватиметься консультаційно-діагностичному центру, що утворять на базі поліклініки № 1. За словами Оксани Макарук, до 1 липня необхідно розмежувати фінансування (якщо цю процедуру вчасно не зробити, медичні заклади у наступному році можуть бути не профінансовані) і зробити усі юридичні зміни. Подальший перехід до нової системи повинен закінчитися у 2020 році, коли в Україні планують вже створити сімейну медицину.

Втім як і будь-яка інша, медична реформа теж має свої складнощі. Найпершою і найголовнішою проблемою є відсутність сімейних лікарів як у Кіровограді, так і в Україні загалом. Чиновник говорить, що держава вже запропонувала програму соціальних стимулів, яка передбачає забезпечення нових фахівців житлом (у Кіровограді житлом для медиків стануть будівлі по вул. Журавльовій та вул. Короленка), перепідготовку існуючих педіатрів та терапевтів  на сімейних лікарів за рахунок державних коштів і т.п. Планують також залучати до сімейної медицини і випускників медичних закладів, які закінчили цю спеціальність.

Оксана Макарук говорить, що такий тип реформи є найдешевшим і найбезболіснішим для кіровоградців. Внаслідок змін пацієнтів вестиме один лікар, і лише у разі ускладнень чи неможливості вилікувати людину з допомогою первинної медицини, хворого направлятимуть у Центри вторинної медичної допомоги, тобто до вузькоспеціалізованого лікаря. Таким чином привівши дитину до сімейного лікаря, батьки також можуть пройти проф-обстеження. Поки що діє розподіл на дитячі і дорослі амбулаторії загальної практики сімейної медицини, втім чиновник зазначає, що згодом відбудеться міксування медичних закладів, тобто їх поєднання, що передбачено законодавством.

Наразі ніяких перенесень, переїздів не відбудеться, а тим паче нічого не закриватимуть, акцентувала Оксана Макарук. Передбачаються лише формальні, юридичні зміни, які у подальшому дадуть можливість здійснити реформу до кінця.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # Оксана Ігнатенко 16.04.2013, 17:05
Для чого реформувати те,що було створено не нашою ПаКращуючою владою, і те що працює в режимі онлайн століттями???? Кому від цього буде краще? Владі та і тільки.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв