Кіровоградські діти зможуть отримати безкоштовні імпланти для відновлення слуху

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1092

Кіровоград потрапив до списку міст, які будуть забезпечені безкоштовно, за рахунок держбюджету, новою кохлеарною системою імплантації – пристроями, що відновлюють слух. 

Таку новину повідомили вчора під час прес-конференції у міській раді, в якій взяли участь фахівці з Інституту спеціальної педагогіки НАПН України та Центру слухомовленнєвої реабілітації НВП «Вапос». Представники закладів реабілітації дітей перебуватимуть у Кіровограді протягом 2 днів, на базі міського ПМПК зустрічатимуться з батьками, ширше ознайомлюватимуть з новою системою поновлення слуху.

 

За словами Володимира Конюшняка, заступника генерального директора Центру слухомовленнєвої реабілітації НВП «Вапос», метод відновлення слуху з допомогою кохлеарних імплантів не новий: перша подібна операція була зроблена щ у 1989 році, проте з 1991 в Україні системи не використовувалися і стали для держави унікальними, в той час як у світі медицина активно застосовує цей метод. Тому, говорить Володимир Конюшняк, в нашій країні і з’явився міф про те, що кохлеарні інпланти відновлюють слух лише у поодиноких випадках. Тетяна Богданович, провідний фахівець з питань мовленнєвої реабілітації лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, запевняє, що якщо виявити відсутність слуху на ранніх стадіях і одразу втрутитися, наприклад, ще у ранньому дитинстві, то після введення імпланту мовленнєва реабілітація пройде швидко, що дасть змогу дитині вчитися у звичайній школі, без супроводу сурдоперекладача. Проте задля введення у використання кохлеарної системи імплантації в Кіровограді необхідно вирішити одні із головних проблем медицини у цій галузі: наші медики лише у рідкісних випадках виявляють втрату слуху на його ранніх стадіях, що зумовлено відсутністю системи ненотального скринінгу, яка має виявляти проблему ще до 1 року життя, ця система повинна бути і в пологових будинках. Немає у Кіровограді і лікарів-спеціалістів., які б надавали коректну допомогу дітям без слуху.

За словами Олени Дорошенко, у 2012 році Кіровограду, згідно з державною програмою, виділено 12 імплантів. 
«Аби отримати систему кохлеарної імплантації батькам необхідно звернутися до Інституту отоларингології ім. проф. О. Коломійченка, що знаходиться у Києві, продіагностуватися, отримати рекомендацію від отоларинголога, що дитині необхідна система, пройти відповідну комісію, стати на чергу і отримати імплант» - розповідає Тетяна Богданович.

Фахівець також зазначає, що аби отримати систему безкоштовно, не потрібно бути в черзі роками, адже процедура видачі кохлеарних імплантів налагоджена і працює.

Операція введення імплантів, за словами Володимира Конюшняка, полягає у зануренні їх під шкіру, а не у мозок, як про це часто говорять. Зв'язок із зовнішньою частиною імпланти підтримують лише електромагнітний, орієнтуються за рахунок магнітів, що має і внутрішня і зовнішня частина системи.

За словами фахівців, згідно з державною програмою дитина має право отримати лише одну систему імплантації, в той час як медики радять відновлювати слух одночасно з обох сторін. Тож готуючись отримати безкоштовну систему, краще потурбуватися про запасну суму грошей. А от тим, кому в Інситуті ім. проф. О. Коломійченка відмовлять у безкоштовній системі коохлеарної імплантації (діти старші 18 років, а також ті, кому не надали рекомендації під час обліку в Інституті) задоволення дитини від звуків навколишнього середовища коштуватиме в межах 300 тисяч гривень (таку вартість має одна із найкращих систем кохлеарної імплантації, є і дешевші варіанти, втім у цю суму не входять кошти за проведення самої операції).

На чудо-пристрій є гарантія. За словами фахівців, безкоштовне обслуговування внутрішньої частини системи гарантують 10 років, зовнішньої – 3 роки. Втім із 210 осіб, що отримали в Україні таку систему, лише 4 звернулися до сервісних центрів з неполадками. Володимир Конюшняк говорить, що це був не виробничий брак, а пошкодження лише зовнішньої частини пристрою. Імплант можна носити усе життя, адже максимальний термін використання, за світовою практикою, склав аж 78 років. В Україні максимальний термін використання пристрою сягнув 28 років.

Тетяна Богданович зазначає, що така система дасть змогу вільно орієнтуватися дитині у звуках, не напружуючись і думаючи, в той час як, використовуючи слуховий апарат, дитина постійно намагається концентрується, аби уловити звуки, від чого не відчуває себе комфортно.

 www.gre4ka.info - Інформаційний портал

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв