У Кропивницькому визначили ТОП-5 найактуальніших проблем людей з інвалідністю

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 797

Громадські активісти ГО «Серце матері» підбили підсумки результатів опитування серед людей з інвалідністю, яке проводилося з лютого по квітень.

 

Майже сорок жителів Кропивницького заявили, що відчувають дискримінацію та відсутність безбар’єрного середовища.

- Батьки дітей з інвалідністю та люди з інвалідністю в он-лайн режимі заповнювали анкету порушення прав. Також волонтери нашої організації поширювали для заповнення роздруковані анкети. У результаті – майже 40 містян заявили, що їхні права порушуються, - повідомила голова ГО «Серце матері» Людмила Шукрута.

Правозахисник Костянтин Данильченко, який аналізував результати опитування, відзначив відповідно до отриманих результатів ТОП-5 основних порушень прав людей з інвалідністю, на які вони посилаються. А також навів законодавчі норми, які регулюють відповідальність за їх порушення.

- Згідно проаналізованих анкет, шістнадцять осіб заявили про відсутність доступної інфраструктури та неналежну доступність до закладів (ст. 30 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю).

Одинадцять опитаних заявляють про порушення права на незалежний спосіб життя і доступність транспорту, адже міський транспорт не пристосовано до їх потреб (ст. 9 Конвенції ООН). Шість осіб зазначили про проблеми з отриманням якісної медичної допомоги та реабілітаційних послуг.
Держава повинна забезпечити право на належну охорону здоров’я без дискримінації через інвалідність, право отримувати ефективну, доступну та необхідну медичну допомогу (ст. 24, 49 Конституції України). П’ять опитаних зазначили, що стикалися із випадками дискримінації, не толерантного ставлення та ображання їх гідності. (ст. 3, 8, 27 Конвенції ООН, ст. 21, 23, 43 Конституції України).

І завершує ТОП-5 - порушення права на безоплатну, доступну та якісну освіту, коли є можливість вільно обирати навчальний заклад, із доступною інфраструктурою, кваліфікованим персоналом та навчальним обладнанням (ст. 24 Конвенції ООН, ст. 53 Конституції України), - підсумовує результати Костянтин Данильченко.

Згідно отриманих результатів активісти планують створити стратегічний план, згідно якого будуть продовжувати свою діяльність з метою захисту прав людей з інвалідністю.

Довідково: Ініціатива реалізується в рамках проекту «Протидій дискримінації. Захист та просування прав людей з інвалідністю», що адмініструє ГО «Територія успіху» Вікторія Семененко, координатор інформаційної кампанії «Протидій дискримінації.

Захист та просування прав людей з інвалідністю» в Кіровоградській області, 099 65 73 923

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв