У Кропивницькому 720 медиків навчають бути толерантними до людей з ВІЛ

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1084


Учора, 25 травня, у Кропивницькому розпочалася серія тренінгів, спрямованих на формування толерантного ставлення серед медичних працівників до людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику.

Участь у першому тренінгу взяло близько 30 медичних працівників пілотних закладів охорони здоров’я Кропивницького, які працюють в рамках проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України». Загалом, до кінця вересня 2017 року пройдуть навчання 720 медичних працівників з шести пілотних закладів охорони здоров’я Кропивницького.
Під час одноденних тренінгів тренери ставлять за мету змінити ставлення медичних працівників до людей, що живуть з ВІЛ, та до представників груп найвищого ризику щодо інфікування на ВІЛ, для надання якісних послуг та зниження дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, в закладах охорони здоров’я. В свою чергу, це сприятиме більшій кількості пацієнтів з ВІЛ, які звертаються за медичними послугами, і отримують якісну медичну допомогу на рівні з іншими пацієнтами.
«Мета була - змінити ставлення медичних працівників до людей, які живуть з ВІЛ та груп найвищого ризику. Це потрібно для зниження стигми та дискримінації у суспільстві. Учасники задавали дуже багато питань, були дискусії. Всі відзначили необхідність подібного тренінгу, він був актуальним», - зазначила Галина Горенко, тренер проекту, головний лікар КЗ «Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру».

«Матеріал подавався доступно. Для медичних працівників була корисною інформація юридичного характеру. Зокрема, розгляд законодавства України у сфері охорони здоров’я та протидії ВІЛ: розгляд Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ, та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», - відзначила учасниця тренінгу Лариса Свириденко, головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1».

«Була цікава тема щодо законодавчої бази, постконтактної профілактики ВІЛ, і взагалі, шляхи передачі: що безпечно, що ні. Кожен отримав для себе чимало корисної інформації», - прокоментувала Олена Чавикіна, заступник головного лікаря з медичної частини КЗ «Поліклінічне об’єднання м. Кіровоград».

«Під час тренінгу ми намагалися допомогти учасникам переглянути власні думки, переконання, ставлення та поведінку щодо людей, які живуть з ВІЛ, і представників груп найвищого ризику, та їх вплив на професійну поведінку. Безперечно, було ознайомлено учасників із нормами законодавства у сфері охорони здоров’я та протидії ВІЛ/СНІД в Україні, розглянуто права людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику, і медичних працівників, їх обов’язки, вимоги надавати якісні медичні послуги інфікованим пацієнтам. Було проаналізовано причини виникнення таких явищ як стигматизація та дискримінація, усвідомлено наслідки стигматизації людей, що живуть з ВІЛ, і представників груп найвищого ризику, як для самих пацієнтів, так і для суспільства в цілому», - резюмує координатор проекту Володимир Бочаров-Туз.

Тренінги організовують та проводять Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» в рамках проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

G

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Helen 28.05.2017, 21:22
Не путайте, понятие толерантность с безразличием. Медработники уже давно толерантны ко всему, даже к нищете дома и на работе. Другое дело недостаток одноразового инструментария (или вообще его отсутствие). Отсутствие аппаратуры для быстрой и качественной стерилизации. Вся толерантность - это энтузиазм и совестность персонала.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв