У Кропивницькому ВІЛ-позитивній жінці відмовили у наданні направлення до лікаря

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1054

 

В одному із медичних закладів Кропивницького ВІЛ-позитивній жінці відмовили у надані направлення до лікаря. Про це повідомляється на сайті Всеукраїнської мережі «ЛЖВ».

 

«Я прийшла у лікарню за допомогою, натомість повернулася з претензіями… У мене були помітні виділення з пупа. Лікар запідозрила у мене цукровий діабет. Я здала аналізи, на підставі них лікар повідомила, що я повністю здорова. Але ж у мене ці виділення не припинилися, тому я попрохала направлення до іншого спеціаліста. Однак лікарка почала на мене кричати. Вона сказала: «Навіщо ви до мене ходите? Звертайтеся до Центру СНІДу! У мене й так вистачає роботи!»

Жінка звернулася за допомогою до Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» оскільки не знала, як себе захистити.

Юрист зустрівся з лікарем, вказав про даний випадок, не розголошуючи  персональні дані клієнтки. І хоча лікар казав, що чує про такі випадки вперше, фахівець роз’яснив про можливі негативні наслідки для лікаря та пацієнта у разі подібних відмов з боку лікаря.

- Право на надання медичної допомоги закріплене у ст. 49 Конституції України. Всі без виключення особи мають право на кваліфіковану медичну допомогу. Ця конституційна норма уточнюється у низці законодавчих актів. Так, у ст. 78 «Основ законодавства України про охорону здоров'я» зазначено, що медичні працівники зобов’язані надавати медичну допомогу своєчасно та кваліфіковано. У статті 16 Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» зазначено про заборону відмови у наданні медичної допомоги та обмеження інших прав на підставі ВІЛ-позитивного статусу людям, які живуть з ВІЛ, а також обмеження прав їхніх родичів на цій підставі. Більш того, за невиконання зазначеного обов’язку медичним працівником передбачена  відповідальність. Звертаю увагу, що ВІЛ-інфіковані отримують спеціалізовану медичну допомогу у СНІД-центрах виключно щодо ВІЛ-інфекції, а лікування інших захворювань, звернень за медичними послугами тощо, відбувається у загальній мережі закладів охорони здоров'я. Тобто в даному випадку лікар порушив право пацієнтки, яка звернулась до нього не через наявне в неї хронічне захворювання «ВІЛ-інфекція», - коментує дане порушення відносно клієнтки юрист проекту «RESPECT: Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» Арсен Арутюнян.

Фахівці Кіровоградського обласного відділення зауважують: якщо подібні випадки трапляються із ВІЛ-позитивними, можна звертатися за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2, поверх 6, каб. 614.

Довідково: Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» реалізує проект «Через зниження стигми до своєчасного виявлення та ефективного лікування ВІЛ» в рамках проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв