Здоров'я

Проблеми із придбанням "Доступних ліків" на Кіровоградщині мають вирішитись в найближчий тиждень

 . 1818

 

В деяких поліклінічних аптеках Кропивницького тимчасово не діє державна програма "Доступні ліки". Про це "Гречці" повідомили читачі.

 

За інформацією читачки, в аптечному пункті міської поліклініки №4 їй не вдалося придбати ліки за відповідною програмою. За її словами, пояснили їй це тим, що не прийняли міський бюджет.

Про те чи діє наразі програма "Доступні ліки" в області та обласному центрі і чому це пов'язують із міським бюджетом - "Гречка" дізнавалася у директора департаменту охорони здоров'я Кіровоградчької ОДА Олега Рибальченка.

За словами посадовця, державна програма діє по всій області. Можливі непорозуміння могли виникати лише в період переукладання договорів.

"Програма діє. Все є як і раніше. Навіть наразі додали ще форми, тобто розширився перелік ліків. Є деякі точкові ситуації, де за рахунок перезаключення договорів, оскільки кожна аптека перезаключає договір із лікувальним закладом окремо. Тому така ситуація може виникнути, коли переобирають аптеки, чи аптеки їх обирають. На цьому тижні в нас ще є кілька поліклінік, які перезаключать відповідні договори", - прокоментував Рибальченко.

Що ж до відповіді аптекарів, які пояснили це не прийнятим міським бюджетом, то директор профільного департаменту зазначив, що такі тимчасові незручності чи затримки можна пояснити проблемами оперативності реагування головних лікарів. Очільники медзакладів повинні швидко перезаключити договори, передати їх копії в казначейство, тобто суто операційно-протокольні процедури. З міським же бюджетом програму не варто пов'язувати оскільки фінансування відбувається із держбюджету.

Довідково
Доступні ліки - урядова программа реінбурсації – механізм повної або часткової оплати лікарських засобів, що включені до деталізованого опису з бюджету.

Нагадаємо, у Кропивницькому 21 грудня 2017 року прийняли міський бюджет на 2018 рік, а 22 грудня прийняли обласний бюджет на 2018 рік.

 

Поширюйте

Коментуйте