Здоров'я

За кором буде дифтерія: МОЗ закликає українців щеплюватись

. 3627


МОЗ рекомендує вакцинацію для дітей і ревакцинацію для дорослих від дифтерії, оскільки вважають, що у майбутньому можливі спалахи цієї хвороби, аналогічні до спалахів кору, через низький рівень вакцинації.

Востаннє епідемії епідемії дифтерії в Україні були з 1991-го до 1998-го року. Тоді на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

Довідка. Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Токсин може спричинити:

слабкість
біль у горлі
лихоманку
набряк залоз у шиї
Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему.

Ускладнення від дифтерії можуть включати:

блокування дихальних шляхів
пошкодження серцевого м'яза (міокардит)
ушкодження нерва (поліневропатія)
легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація кожні 10 років для дорослих.

В Україні щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист. Також наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.

"Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії набагато вищий, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість в місці ін'єкції або невелике підвищення температури, це звичайне явище." - зазначають на сайті МОЗ.

На 1 січня 2018 в Україні наявні 2,7 млн доз вакцини АКДП, 700 тис доз АДП та 6,1 млн доз АДП-М.

Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.

Для лікування дифтерії в Україні наявні 900 доз протидифтерійної сироватки, які як гуманітарну допомогу Україна отримала наприкінці 2017 року.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама