Здоров'я

Пацієнти знову можуть без затримок отримати "Доступні ліки" на Кіровоградщині

. 1535

На Кіровоградщині належним чином продовжує діяти урядова програма "Доступні ліки". Про це повідомив директор департаменту охорони здоров'я ОДА Олег Рибальченко

27294720 577309505940335 1655678012 n"Програма не змінилася за принципом організації цієї роботи. Так і залишилися 3 назологічні форми - цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма. На дві міжнародні назви змінився перелік лікарських засобів. Додалися ще в цукровий діабет "Глібенкламід", якого дуже хотіли наші пацієнти та лікарі. Також додався препарат кардіологічного ряду - специфічні блокатори перетворюючого ферменту. Загалом збільшилося на 10 торгівельних назв", - розповів Олег Рибальченко.

Загалом, за словами посадовця, залишається перелік у 200 назв препаратів у рамках дії програми, з них 32 повністю безкоштовні для населення.

З початку року кошти в рамках "Доступних ліків" до Кіровоградщини надійшли 18 січня. До цього періоду було перезаключено договори на новий бюджетний рік.

"Можливо на якихось територіях була невеличка затримка із випискою рецептів, то це пов'язано з технічними умовами. Тобто змінювалася мережа аптек, змінювалися договірні умови. В більшості територій це було автоматично перереєстровано і, відповідно, надані договори в казначейства, тому відчутних перепон для отримання ліків населенням не було. Ті ж, в яких були певні зміни, то могли бути певні затримки", - прокоментував очільник профільного департаменту.

Як зазначив Рибальченко, в минулому році на "Доступні ліки" для Кіровоградщини виділили 17 мільйонів гривень. 99, 6 % із цих коштів було використано.

Нагадаємо, в деяких поліклінічних аптеках Кропивницького тимчасово не діяла державна програма "Доступні ліки".

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама