Здоров'я

У Кропивницькому відбувся семінар з впровадження медичної реформи (ФОТО)

. 1844

Сьогодні, 7 лютого, у Кропивницькому у КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1", пройшов семінар з нюансів впровадження медичної реформи.

 

На захід прийшли мешканці найближчих до медичного закладу районів, працівники медичних установ Кропивницького.

Очільниця Управління охорони здоров’я міськради Кропивницького Оксана Макарук розповіла про найголовніші зміни, які прийдуть до нас з провадженням реформи. Зокрема, мова йшла про реформу первинної ланки, яку впровадять вже цього року. Відповідно до неї, треба вже визначатися з сімейним лікарем та підписати з ним декларацію. Пацієнт може обрати будь-якого лікаря, який йому імпонує, у будь-якому медичному закладі нашого міста, незалежно від прив’язки до району. Макарук також розповіла про обов’язки сімейного лікаря та послуги, які будуть безкоштовні та платні.

Зокрема, до безкоштовних будуть належати невідкладна допомога, первинна допомога та паліативна допомога. До платних – естетична медицина, стоматологія для дорослих (окрім екстреної), звернення без направлення, ліки недоведеної ефективності.

Після цього лікар-терапевт пояснила про Декларації на вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги, інструкцію по її заповненню. Розповіла про маршрути пацієнта та надала рекомендації, як обрати лікаря.

Це не останній семінар, де пояснюватимуть нюанси впровадження медичної реформи. До кінця цього року відбуватимуться подібні зустрічі щомісяця.

Нагадаємо, «Гречка» вже спілкувалася з очільницею Управління охорони здоров’я Оксаною Макарук з приводу інструкції по вибору свого сімейного лікаря.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама