Здоров'я

Талий сніг може забруднити криниці на Кіровоградщині

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1675

Навесні, після різкого танення снігу, насамперед погіршується якість води у колодязях. Адже в них спостерігається високе стояння ґрунтових вод, що негативно впливає на склад питної колодязної води.

У зв’язку з тим, що не прогріта земля перешкоджає проникненню вологи в глибокі шари грунту, а волога, що накопичується у верхніх його шарах просочується в неглибокі колодязі, вода в них каламутніє. Також, потрібно пам’ятати, що разом із талою водою до колодязів часто потрапляють збудники інфекційних хвороб та кишкових інфекцій, хімічні речовини та пестициди, що накопичились у грунті, або надійшли з полів разом з талою водою.

ДУ „Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України” радить власникам індивідуальних та балансоутримувачам громадських колодязів провести їх чищення та дезінфекцію, що в свою чергу забезпечить усунення мікробного забруднення питної води. Регулярно, приблизно раз на рік, вода зі споруди повинна викачуватись, потім його стінки і дно очищаються від забруднень і мулу та дезінфікуються.

Окрім цього, в акредитованих лабораторіях установи можна зробити хімічний та бактеріологічний аналіз води, що є єдиним дієвим способом дізнатись про її якість та безпечність.

Поширюйте

Коментуйте