Здоров'я

На Кіровоградщині у дитсадку, де спалахнула інфекція, відновили навчання

 Автор: Олександра Гонтар. 1550

 

Нещодавно на Кіровоградщині вісім вихованців дитсадка були госпіталізовані до інфекційного відділення центральної районної лікарні з симптомами гострої кишкової інфекції.

 

Про виявлення антигену ротавірусу в усіх восьми дітей, які захворіли, а також контактної мами одного з них стало відомо за результатами проведених лабораторних досліджень, повідомляє Держпродспоживслужба у Кіровоградській області.

Оскільки з 18 березня нових випадків захворювання серед вихованців дитсадка не зареєстровано, було прийнято рішення про відновлення у «Сонечку» навчально-виховного процесу.

Спеціалісти Бобринецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області провели санепідобстеження в дошкільному закладі за фактом виникнення спалаху гострої кишкової інфекції, в ході якого виявили низку порушень санітарно-епідемічного режиму. Зокрема, 12 березня у другій молодшій групі не була ізольована дитина з ознаками захворювання, а через два дні її допустили в групу без медичної довідки про стан здоров'я. Можна припустити, що з цього випадку й почався спалах ротавірусної інфекції в дитсадку. При цьому під час приймання вихованців до закладу не проводився їх ранковий огляд (на висипання, наявність ознак застуди тощо) та опитування батьків щодо можливих кишкових розладів у дітей.

Керівництву дитсадка надано план заходів з локалізації та ліквідації випадків гострих кишкових інфекцій. Проведення профілактичних та протиепідемічних заходів у дошкільному навчальному закладі триває.

Відбулося засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Бобринецькій міській раді, на якому розглянуто питання про виникнення спалаху гострої кишкової інфекції в дитсадку та прийняті рішення щодо недопущення її поширення та повторення виявлених порушень.

Діти продовжують лікуватися стаціонарно.

 

Поширюйте

Коментуйте