Посередньо піклуються про своє здоров'я та хочуть медреформи: дослідили індекс здоров'я Кіровоградщини

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 793

 

Оприлюднено результати дослідження «Індекс здоров’я. Україна», яке організоване та проведене Міжнародним фондом «Відродження» у 2017 році. "Гречка" вибрала окремі дані опитування, які стосуються мешканців Кіровоградської області.

 

На думку мешканців Кіровоградщини негативно впливає на їх здоров’я перш за все впливають економічні проблеми (29,4%) та психологічне напруження (20,6%), стан навколишнього середовища (16,8%), неуважність до самих себе (13,4%). Опитані не вважають, що суттєво на здоров'я впливає брак фізичного навантаження (0%) чи шкідливі звички (2%). 34,5 % опитаних взагалі вважають що на здоров'я нічого не впливає негативно.

26,1% опитаних курять. Натомість 81,7% опитаних стверджував, що за минулі 12 місяців не вживав алкоголю.

Стан свого здоров’я за 5-бальною шкалою 37,2% оцінюють як добре, а 34,2% як посереднє.Дуже поганим свій стан вважають3,5%, натомість дуже добре самопочуття мають 8,7%.

При тому 52,4% опитаних зазначили, що посередньо піклуються про своє здоров'я. До вакцинації негативно ставляться лише 5,4% опитаних. Решта приймають вакцинацію позитивно. Проте 11,4 % опитаних відмовлялись від обов'язкових щеплень для дитини, бо боялись ускладнень чи недовіряли виробникам вакцини.

Оцінивши індекс маси тіла серед опитаних недостатню вагу мають -3,9%, номальну вагу -42,4%, надмірну вагу -33,9%, ожиріння 19,7%.

Фізичні навантаження хоча б середньої інтенсивності близько 1,5 години на день мали 87,4% опитаних.

Загалом надання амбулаторної допомоги як «добре» або «дуже добре» серед представників області зробили 34% опитаних.

Натомість "цілком задоволеними" допомогою в пологових будинках було в Кіровоградській області лише 3,8% .

97.37 % опитаних бачать потребу в реформуванні системи охорони здоров'я, але лише 9.15% вважають зміни, які відбуваються зараз реформою.

В рамках реформи люди б хотіли перш завсе отримати правильне лікування та призначення лікування (64,8%), належне ставлення лікарів незалежно від того чи надасть пацієнт винагороду (12,47%) та зменшення витрат на меддопомогу (12,10%).

Дані зібрано Київським міжнародним інститутом соціології у травні–червні 2017 року. Звіт підготований дослідниками та викладачами Школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія». У звіті представлені результати загальнонаціонального репрезентативного соціологічного опитування про стан здоров’я людей, здорову поведінку та звернення по медичну допомогу в Україні.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв