Здоров'я

Для двох онкодиспансерів на Кіровоградщині закуплять ізотопи

. 1704

Для гамма-терапевтичних апаратів обласної та олександрійського онкодиспансерів закуплять нові джерела - ізотопи. Про це повідомляє "Моя Олександрія". 

Як повідомляє народний депутат Анатолій Кузьменко, він тримає проблему з ізотопами на контролі. Зараз є домовленість з обласною облдержадміністрацією (ОДА) про виділення коштів на ізотопи: в 2018 році - для обласного онкодиспансеру, в 2019 - для олександрійського.

Заступник голови Кіровоградської ОДА Андрій Коломійцев, який теж був присутній при розмові, додав, що ізотоп в обласному диспансері себе вичерпав повністю, а олександрійський - може ще працювати до 2019 року. Тому прийняли рішення придбати джерела в такій послідовності.

Гамма-терапевтичні апарати служать для променевого лікування раку. Джерелом апарату є ізотоп кобальт-60. Він знаходиться в свинцевою капсулі розміром до 70 см. Джерело підлягає заміні. Останній раз джерело в Олександрії змінювали в 2005 році.

Оскільки вартість нового джерела з його доставкою, заміною та утилізацією старого становить понад 7 млн ​​грн, влітку 2017 року з'явилася інформація, що радіологічне лікування в Олександрії можуть закрити.

У січні 2018 року Анатолій Кузьменко пообіцяв взяти ситуацію на контроль і виступив проти закриття променевого лікування в Олександрії.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама