Здоров'я

Що змінить медреформа для селян Кіровоградщини

. 3272

Із другого квітня по всій території України розпочався процес підписання декларацій з лікарями первинної ланки медицини.

В області мережа первинної медико-санітарної допомоги представлена лікарями загальної практики сімейної медицини, лікарями-терапевтами та лікарями-педіатрами. Про це повідомив начальник управління охорони здоров'я Кіровоградської ОДА.

"Ми говоримо зараз про дільничну службу. Її основним завданням є наближення максимальної доступності до населення. В області 21 центр медико-санітарної допомоги. Структурними підрозділами їх є амбулаторії загальної практики сімейної медицини як складова одиниця первинної ланки медицини. Далі самі амбулаторії мають власну мережу у вигляді фельдширо-акушерських пунктів", - зазначив Рибальченко.

Амбулаторії загальної практики сімейної медицини поділяються на амбулаторії групової практики допомоги та монопрактики. У групових будуть знаходитися кілька лікарів, а у моно - один.

Всі ці амбулаторії та центри медико-санітарної допомоги матимуть підрозділи у вигляді пунктів здоров'я. Це ті ж самі ФАПи, але будуть мати інші назви і лікарі вестимуть у них прийом двічі на тиждень. Для того, щоб охопити більшу кількість населення лікарі первинної ланки будуть виїзджати до відділених населених пунктів свого округу. Більшість лікарів розташовані у районних центрах, тому така практика буде необхідною.

Зараз на Кіровоградщині намальована мапа, на якій прописаний радіус обслуговування кожного округу, він узгоджений зі всіма районами.

"Існуючі амбулаторії на території області повністю закривають територію обслуговування нашої області. Крім того, побудують 21 нову амбулаторію у найближчі роки. В тих місцях, де фізично не можна було забезпечити зону доступності, створяться нові підрозділи, які будуть мати житло для лікаря, зону медичного прийому та будуть докуплені додатково автомобілі", - додав Рибальченко.

Загалом по всій мережі на Кіровоградщині буде 149 сільських амбулаторій, як монопрактики, так і групової. 

Отже, можна підписати декларацію із лікарем, який подобається пацієнту. Але реформування первинної ланки відбудеться таким чином, щоб кожен населений пункт області мав доступ до лікаря.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама