Здоров'я

На Кіровоградщині в 20 людей підозрюють кір

 Автор: Валерія Жовтун. 2125

Наразі в Кіровоградській області є 71 випадок кору і ще  20 підозр, які будуть підтверджувати або спростовувати в обласній лабораторії.

Про це сьогодні розповіли представники Кіровоградського обласного лабораторного центру під час брифінгу, присвяченому Всесвітньому тижню імунізації, який триватиме також на Кіровоградщині з 23 по 29 квітня.

kir

Єдина профілактика кору - це щеплення, яке проводять дітям в 12 місяців та в 6 років (ревакцинація).

За словами директора обласного лабораторного центру Івана Касьяненка, наразі проблем із забезпеченістю вакциною проти кору на Кіровоградщині немає.

- Ще будуть доставлені вакцини за державні кошти наприкінці квітня, початку травня, - зауважив Іван Іванович.

Як уточнила Антоніна Кодрул, начальниця відділу охорони материнства і дитинства, імунопрофілактики департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації, до України вже завезено 800 тисяч доз вакцини проти кору (КПК), які будуть розподілені по регіонах.

- У Кіровоградській області у 2016 році ми мали всього один випадок кору, у 2017 році - 18 випадків, а вже станом на 24 квітня цього року - 71 випадків вірусологічно підтвердженого кору, з них - 22 дітей. Та від учора і до сьогодні ми ще зареєстрували 20 підозр. Цього тижня зробимо вірусологічне підтвердження, або скасування цього діагнозу, - розповіла Надія Оперчук, заступниця директора з дослідження біологічних факторів обласного лабораторного центру.

За словами пані Оперчук, наразі на Кіровоградщині є 2400 доз вакцини проти кору, яка є в наявності у всіх закладах охорони здоров'я області.

Для дорослого населення, яке не пам'ятає чи було зроблено щеплення в дитячому віці, МОЗ рекомендує провести вакцинацію, особливо в період епідемічної ситуації з кором, яка наразі є в країні. Однак така вакцинація буде вже платною.

- Дорослому населенню треба звернутися в аптечну мережу і придбати вакцину для себе. Однак наразі в аптечній мережі Кіровоградської області вакцини немає, - зауважила Надія Оперчук. - Минулого року така вакцина коштувала до 200 гривень.

 

 

Поширюйте

Коментуйте