Здоров'я

На Кіровоградщині більше людей стали щеплюватися від грипу

. 1420

У 2018 році вже понад 6000 кропивничан зробили щеплення від грипу, що значно більше, ніж у минулі роки. А 80% усіх щеплень це - медичні працівники.

 Про це сьогодні розповіла заступниця директора з дослідження біологічних факторів Кіровоградського обласного лабораторного центру Надія Оперчук під час брифінгу, присвяченому Всесвітньому тижню імунізації, який триватиме й на Кіровоградщині з 23 по 29 квітня.

- Цьогоріч 6487 осіб зробили щеплення від грипу, що набагато більше, ніж у попередні роки, коли лише 0,3% населення області проводило вакцинацію проти грипу, - відзначила Надія Оперчук. - Мешканці Кіровоградської області активно щеплюються проти грипу. І як результат з кожним роком є зменшення захворюваності на грип у епідсезон.


За статистикою лабораторного центру, в області фіксували в 2016 році 4000 випадків грипу, у 2017 році - 1131. Наразі на Кіровоградщині зареєстровано 83 випадки захворювання на грип.

Як розповіла пані Оперчук, щорічним рекомендованим щепленням є вакцинація проти грипу перед початком епідсезону, але можна щеплюватися і протягом епідсезону. Епідсезон захворювання на грип 2017-2018 років розпочався торік 2 жовтня і закінчиться в середині травня.

Щотижня із кожного закладу охорони здоров'я області до Кіровоградського обласного лабораторного центру подають інформацію про звернення хворих, перебіг захворювання, діагнози, госпіталізацію, а також про профілактичні щеплення проти грипу.

- І щеплення медичних працівників у нас на дуже високому рівні. 80% усіх щеплень це медичні працівники, - відзначила Надія Оперчук. - Це не тільки медичні працівники, які надають допомогу хворим на ГРВІ, грип, а й працівники епідеміологічного профілю, лабораторій.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама