Щеплення дорослого населення в Кіровоградській області покращилося. Наразі це 62,5% вакцинованих дорослих проти 13,4% минулого року.
Про це сьогодні розповіли представники Кіровоградського обласного лабораторного центру та департаменту охорони здоров'я ОДА під час брифінгу, присвяченому Всесвітньому тижню імунізації, який триватиме також на Кіровоградщині з 23 по 29 квітня.
- 100% ми забезпечені вакциною проти дифтерії, правця і кашлюка. Для профілактики дифтерії та правця для дітей від шести років, старше семи років і дорослих, - каже Антоніна Кодрул, начальниця відділу охорони материнства і дитинства, імунопрофілактики департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації. - Покращилося щеплення дорослого населення. Це 62,5% проти 13,4% минулого року.
Нагадаємо, що щеплення проти дифтерії, правця та кашлюка входять до Національного календаря профілактичних щеплень (загалом в переліку проти 10 інфекцій). Вакцинацію та ревакцинацію населення проводять за рахунок державних коштів.
Як розповіла Надія Оперчук, заступниця директора з дослідження біологічних факторів Кіровоградського обласного лабораторного центру на Кіровоградщині востаннє фіксували три випадки дифтерії у 2007 році, випадок правця - у 2013 році та 23 випадки кашлюку - в 2017 році.
На жаль, із зафіксованих випадків дифтерії і правця серед дорослого населення були й летальні.
- Ми також повинні щеплювати доросле населення в обов'язковому порядку кожні 10 років протягом всього життя, - відзначила Надія Оперчук. - Наразі в Кіровоградській області є 89 тисяч доз вакцини для дорослих проти дифтерії.
Так, минулого року в Кіровоградській області отримали ревакцинацію проти дифтерії - 63,5% дорослого населення.
- У кожному медичному закладі сімейний лікар, дільничний педіатр має перелік пацієнтів, яких обслуговує і кожного року медичні працівники складають план профілактичних щеплень, - розповіла Надія Оперчук.
Наразі таким планом займається департамент охорони здоров'я ОДА спільно з сімейними лікарями, лабораторним центром, а згодом до такої команди доєднається і новостворений регіональний Центр громадського здоров'я.
Як відзначив директор Кіровоградського обласного лабораторного центру Іван Касьяненко, дорослому населенню також варто пам'ятати про зроблені щеплення. Наприклад, якщо станеться аварія і медик мусить зробити щеплення проти правця, то постраждалий може розповісти, що він вже робив вакцинацію.
- Ще Індія надає гуманітарну допомогу сироватками проти сказу, дифтерії, укусів гадюки і правця. Ми також отримаємо певну кількість доз. Уже є відповідний Наказ МОЗу і розподіл по областям, - зазначила Антоніна Кодрул.
- В Кіровоградській обласній лікарні показали новий рентген-кабінет за майже 7 мільйонів
- На Кіровоградщині більше людей стали щеплюватися від грипу
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте