Здоров'я

На базі районної лікарні в Компаніївці планують створити хоспіс

. 4698

В рамках розвитку Кропивницького госпітального округу представники Госпітальної ради округу, громадських та благодійних організацій, департаменту охорони здоров'я ОДА сьогодні, 27 квітня, обговорили відкриття хоспісу на базі Компаніївської центральної районної лікарні.

Обговорення відбулося у форматі неформальної зустрічі в офісі ГО "Асоціація Політичних Наук".

IMG 3686

Як відзначив секретар Госпітальної ради Кропивницького госпітального округу Володимир Бочаров-Туз, в результаті реформи охорони здоров'я на медичні заклади округу чекає оптимізація. Однак не всі райони готові до цього.

Нагадаємо, що до Кропивницького госпітального округу входять 9 районів та міста Кропивницький та Знам'янка.

IMG 3689

- Бобринець, Долинська, Знам'янка не хочуть відпускати своїх пацієнтів, бюджети, - розповів  Володимир Бочаров-Туз. - Вони виступають, як осередки, які не скорочуватимуть меддопомогу, а навпаки нарощуватимуть, вкладатимуть кошти і мають амбіції.

Наразі є партнерська пропозиція від голови Компаніївської ОТГ, відкрити на базі райлікарні хоспіс. В медзакладі є два вільних приміщення, одне з яких можуть і хочуть віддати під хоспіс.

За словами директора департаменту Кіровоградської ОДА Олега Рибальченка, Устинівка також пропонує вільні приміщення під хоспіс.

- Та  географічно для нас кращий варіант - Компаніївка, - відзначив Олег Рибальченко.

Ще представники Госпітальної ради  округу мають відвідати й почути пропозиції інших районів: Олександрівки, Новомиргорода, Знам'янки.

Однак першочергово представникам госпітального округу варто визначитися, що це має бути: структурний підрозділ в лікарні чи окремий заклад - хоспіс.

IMG 3679

Позаштатний консультант департаменту охорони здоров'я ОДА з паліативної та хоспісної допомоги Михайло Макаревич зауважив, що для населення зручніше, аби паліативні послуги були ближче до населення.

- Наразі в районах є маленькі підрозділи паліативної допомоги, - зазначив Олег Рибальченко. - Однак такі підрозділи не дають необхідного результату.

Фахівці також наголосили, що паліативна допомога - небезкоштовна.

- Безкоштовні лише обезболюючі, - каже Оксана Кабанчук, заступниця головного лікаря Центральної міської лікарні Кропивницького, де наразі працює паліативне відділення на 15 ліжок.

Тому важливо, аби у всіх було розуміння, що доведеться виділяти кошти на утримання закладу, персоналу, створення відповідних умов тощо.

- Важливо, щоб це був заклад з медичною і соціальною складовою, - відзначив Костянтин Данильченко, виконавчий директор Кіровоградського обласного відділення «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Далі обговорення зі створення хоспісу або ж відділень паліативної допомоги в Кропивницькому госпітальному окрузі продовжать на засіданні Госпітальної ради.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама