Здоров'я

Супрун порадила не плутати біль в спині з остеохондрозом

. 2515

 

Очільниця МОЗу Уляна Супрун оприлюднила на своїй Фейсбук-сторінці інформацію про хибний діагноз - остеохондроз, який часто встановлюють пацієнтам з болями в спині українські лікарі. Насправді, як пояснює пані Супрун, в більшості випадках це звичайна біль у спині, яка навіть не потребує вживання сильних знеболюючих.

 

На думку Уляни Супрун, остеохондроз - великий комерційний міф сучасності:

"Це діагноз, з яким ви можете лікуватися дуже довго і ніяк не вилікуватися. Він твердо стоїть в списку разом з дисбактеріозом та вегето-судинною дистонією (ВСД)", - пише в.о. міністра охорони здоров'я.

Зокрема, специфіка остеохондрозу в міжнародній класифікації хвороб суттєво відрізняється від того, як його трактують деякі лікарі в Україні. Це група рідкісних захворювань, що пов’язані з порушенням нормального розвитку росту кісток з ураженням центрів окостеніння в епіфізі. 

"В Україні ж, відвідуючи лікаря, який не послуговується міжнародними протоколами, на скарги про біль у спині пацієнт може почути, що в нього остеохондроз, - відзначено в пості урядовиці. - Як результат, для лікування призначається дообстеження (рентген, МРТ), знеболювальні препарати та інші дороговартісні методи, що в цілому досить сильно б’ють по кишені пацієнтів".

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) біль в спині - одна з найбільш поширених причин звернення пацієнтів за медичною допомогою. Коли пацієнт у західних країнах звертається з такими скаргами, лікарі використовують симптоматичний діагноз – «back pain» (просто біль в спині), при якому рекомендують максимальне збереження фізичної активності, лікувальні вправи або нестероїдні знеболювальні препарати.

Додаткове обстеження призначають тільки тоді, коли пацієнт повідомляє про порушення чутливості кінцівок, слабкість в м’язах, порушення функції органів тазу, появу болю вночі. Зазвичай ці симптоми виникають за наявності серйозної патології хребта, проте виявляють їх не більш ніж в 1% випадків. Такі патології включають пухлинні захворювання, переломи, гнійно-запальні процеси, туберкульоз. Болі в спині можуть виникати також і при захворюваннях внутрішніх органів і не мати відношення до хребта (як захворювання підшлункової залози, нирок, органів тазу).

А при болях у спині пані Супрун перш за все рекомендує:

- Залишатись рухливим наскільки це можливо та намагатися продовжувати свою щоденну діяльність. Тривала відсутність активності може погіршити стан.
- Виконувати прості вправи для спини (приклади вправ можна знайти тут https://wb.md/2FP3YZ7).
- Приймати протизапальні знеболювальні засоби (після консультації з вашим лікарем). Ліпше починати зі звичайного знеболювального препарату.
- Якщо біль не зникає протягом місяця, заважає виконувати щоденну діяльність та з часом погіршується - лікар призначить додаткове лікування.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама