Здоров'я

Зменшити кількість випадків ботулізму може скасування мораторію на перевірки - Супрун

. 1552

Цього року за кошт держбюджету закуплять сироватку проти ботулізму і правця.

 

Про це під час прес-конференції у Кропивницькому повідомила Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я.

Нагадаємо, з сироватками вже кілька років є проблема. Раніше їх закуповували в Росії, але нині є проблеми із їх реєстрацією, оскільки немає змоги перевірити умови виробництва. Тому вже кілька років сироваток проти смертельних інфекцій в Україні обмаль.

«Більшість країн виробляють сироватки лише для себе і не продають їх в інші країни. В Україні ще 10 років тому перестали виробляти сироватки. Тому нам важко знайти, хто буде продавати сироватки нам. Цього року як і минулого року, як гуманітарну допомогу ми отримали ті сироватки, які нам потрібні. Але цього року є державна програма і ми їх будемо офіційно закуповувати і вони будуть зареєстровані», - пояснює посадовиця.

У свою чергу пані Супрун вважає, що сироватка не є панацеєю, а цими хворобами взагалі не мали б інфікуватись, адже проти правцю є щеплення, а ботулізму можна уникнути, провівши перевірки у місцях торгівлі та на виробництві продуктів.

«Але насправді ботулізм навіть не повинен відбуватися. Ботулізм не є захворюванням – це отруєння. Це є харчове виробництво, яке створює проблему. В США щороку фіксують лише третину випадків ботулізму у порівнянні з Україною.

В Україні замість скасувати мораторій на перевірку стихійних ринків і виробництва, де роблять неякісну продукцію, нарікають на відсутність сироватки», - каже Супрун.

Нагадаємо, минулого року ботулізмом заразилось десятки людей, які споживали в’ялену рибу, вироблену в Світловодську. Днями в області з підозрою на ботулізм госпіталізовано двоє чоловіків, які споживали домашні консерви.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама