Здоров'я

Цього року в одного мешканця Кіровоградщини виявили малярію

. 1604

У 2018 один мешканець Кіровоградщини захворів на малярію. Людина заразилась побувавши в Індії.

Як повідомляє обласний лабораторний центр, у випадку, якщо ви відвідали одну з тропічних країн, повернувшись додому варто звернутись до лікаря.

Хвороба проходить з тяжким перебігом, загальним нездужанням, нападами ознобу, високого підвищення температури, порушеннями з боку нервової та інших систем організму. За тяжкого злоякісного перебігу хвороба може закінчитися смертю. Діагноз встановлюється ставлять на основі виявлення паразитів у мазках крові.

Швидше за все малярію можна «привезти» з ендемічної країни після відпустки, відрядження тому від’їжджаючи в тропічні країни, небезпечні з малярії, необхідно потурбуватись за власне здоров’я, ознайомитись з пам’яткою щодо профілактики малярії, яка повинна бути в туристичному агентстві.

Щорічно більш як 30000 мандрівників із Європи та Північної Америки хворіють на малярію. Ризик захворювання малярією найбільш високий в Західній, Екваторіальній та Південній Америці, а також в Океанії (від 1:50 до 1:1000). Відомо, що в Кенії за останні 10 років він збільшився в 5 разів. Менш безпечні подорожі на Гаїті та в Індію (ризик менше 1:50000), майже безпечні – в інші азіатські країни та Південну Америку.

За тиждень до виїзду, весь період перебування в тропіках і протягом 4 тижнів після повернення приймайте протималярійні препарати. Намагайтесь придбати ті препарати, які практикуються в даній країні де ви перебуваєте. При цьому слід вживати заходи обережності по захисту від укусів комарів: спати в кімнаті, де вікна і двері затягнені сіткою або сітчастою запоною, бажано просоченою інсектицидом; з сутінків до світанку одягатися так, щоб не залишати відкритими руки і ноги; відкриті ділянки тіла змащувати репелентом – засобом, що відлякує комарів, особливо під час перебування поза приміщенням ввечері та вночі.

Після повернення додому необхідно відразу повідомити дільничного лікаря про перебування в тропічній країні та здати кров для дослідження на малярію. При перших симптомах захворювання не чекайте поки температура знизиться, зникне лихоманка, а негайно зверніться до лікаря і обов’язково повідомте про перебування в тропічній країні, щоб своєчасно почати лікування, адже малярія може мати вкрай неприємні наслідки і навіть закінчуватись смертю. Не слід забувати, що в нашій країні в теплий період року є всі кліматичні та природні умови для розвитку та передачі збудника малярії. І хоча у нас реєструвались тільки завізні випадки захворювання, все ж потрібно вже сьогодні потурбуватися та захистити себе і своїх близьких від непроханих крилатих гостей, які, до того ж крім інших незручностей можуть нагородити нас небезпечним захворюванням. Всі квартирки та фрамуги потрібно засітчити, а при прогулянках на свіжому повітрі та перебуванням за містом, особливо ввечері необхідно обробляти шкіру репелентами.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама