Кіровоградщина: смерть від загадкових опіків?(ФОТО)

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 2525

Слідом за лихими звістками з Кіровограда та Устинівки, до «Гречки» надійшло повідомлення з Бобринця. Тут 17 червня о 19.00 в центральній районній лікарні загадково помер дідусь.

 

 Кіровоград. Інформаційний портал Коли рідні приїхали його забирати, то виявили на тілі померлого чисельні опіки. «Коли пенсіонера забирала швидка, опіків ніби не було», - розповідають близькі померлого та працівники швидкої допомоги. В лікарні ж стверджують протилежне.

Микола Нікітенко родом з села Кетрисанівка Бобринецького району. У понеділок 17 червня йому раптом стало зле і він втратив свідомість. Родичі викликали швидку.

Бригада Кетрисанівської швидкої допомоги приїхала за лічені хвилини, і з попереднім діагнозом «інсульт» хворого відвезли до Бобринецької ЦРЛ. За словами фельдшера, яка супроводжувала хворого, на його тілі явних ознак опіків не спостерігалося. Були наявні тільки почервоніння передньої поверхні грудної клітини та живота.

Те саме розповідає і медсестра швидкої допомоги, яка безпосередньо забирала хворого у Кетрисанівці. Обидва медики надали письмові свідчення.

 Кіровоград. Інформаційний портал «Близько 15.00 тестя привезли до Бобринецької районної лікарні. О 15.30 ми вже були там, - розповідає Олексій Щербина,зять покійного, - До нас вийшов лікар і сказав, що хворий у тяжкому стані».

«У мене батько інвалід першої групи і вже 9 років сліпий. Я попросилась до нього, щоб подивитися у якому він стані, - продовжує Діана Щербина, дочка старенького, - Мене пустили. Він лежав у реанімації накритий простирадлом. Коли медична сестра відкинула простирадло, я ледь не впала – він був повністю обпечений. Медсестра лише розвела руками Мовляв, такого привезли».

Діана Щербина зателефонувала родичам, які відправляли її батька в кареті швидкої. Ті повідомили, що жодних опіків не було. «Я маю підозру, що його обварили з чайника коли обмивали перед реанімацією», - розповідає дочка померлого.   

Під вечір того ждян Щербини вже почали хвилюватися, що аптеки закриють і вони не зможуть придбати ліків. Адже, за їх твердженням, до 19.00 ніхто їм не говорив, які ліки потрібно придбати, щоб розпочати лікування.

«О 19.30, коли ми привезли медикаменти, лікарі повідомили, що батько помер, - говорить Олексій Щербина, - Ми маємо підозру, що з 15.00 до 19.00 хворому не надавалася належна медична допомога, адже за ліками нас послали лише о сьомій. А коли донька заходила до реанімації, біля хворого не було навіть крапельниці. І досі не зрозуміло, де взялися ті опіки, і чи не «допомогли» вони старенькому у передчасній кончині»…

Володимир Шкрьобка, родич померлого, зазначає: «Коли ми відправляли його у швидкій, ми лише обтерли йому лице і живіт. Хотіли замінити сорочку, але нам сказали, що в реанімації все одно його роздягнуть, тому лише розстібнули ґудзики. Жодних опіків на тілі чоловіка не було. Лише кілька алергійних плямок на животі».

Рідна племінниця померлого Тетяна Шкрьобка додає: «Лице у нього було в блювотних масах, тому я його витерла. І в районі живота теж. Саме там були алергічні плямочки. Коли вже на другий день я пішла до моргу, то вжахнулася – в районі грудей були два опіки розміром в долоню».

На те, що хворого облили рідиною саме в районній лікарні вказують й інші факти: усі свідки стверджують, що коли дідуся забирали до лікарні, то одяг на ньому, був сухим. Під час огляду тих самих речей після смерті виявилось, що вони мокрі, про що було складено відповідний акт.

 Кіровоград. Інформаційний портал «Гречка» спробувала розібратися в ситуації на місці події. Проте, як з’ясувалося, головний лікар не в курсі даної справи: «Я нічого сказати не можу. В той день у мене померла мама і я була відсутня. Будь ласка підходьте до начмеда та лікаря, що його лікував».

Лікарі бачать ситуацію по іншому і взагалі не розуміють, чому рідні підійняли стільки галасу, адже пацієнт був «вкрай важким» і вони зробили все, що в їхніх силах.

Наш співрозмовник  Сергій Нікітенко, завідуючий реанімаційним відділенням :

«Я не приймав цього хворого, адже я працюю на ставку до 15.00, а з 18.00 прийшов на чергування. Хворий поступив до лікарні о 16.30, про що є запис в журналі на приймальному покої, у вкрай тяжкому стані – в комі. Без свідомості, рефлексів. У нього ще був тиск і він самостійно дихав».

Перед відправкою до реанімації хворого привели у належний стан: трохи обмили. Проте спричинити опіків, на думку Нікітенка, ця процедура не могла: « У нас є губки і тепла вода, бойлер вимикається при 70 градусах».

Проте опіки на тілі пацієнта дійсно були, За словами Сергія Нікітенка,  тіло хворого було попечено і 11% шкіри мали опіки 1-2 ступеню.

«Очевидно він вилив, щось на себе, оскільки опіки починалися на грудях, а закінчувалися на ногах, - стверджує лікар, - можливо, родичі не звернули уваги, але мали бути почервоніння, які згодом перетворилися на пухирі. Але в будь якому разі ці опіки не могли вплинути на стан хворого, а тим більше спричинити смерть».

У лікарні запевняють, що у реанімаційному відділенні є весь запас необхідних ліків та препаратів для того, щоб негайно розпочати надання невідкладної допомоги. Тільки хворий пересікає поріг реанімації, автоматично йому ставлять катетер у вену та підключають систему.  Не заперечують і той факт, що донька померлого заходила до реанімаційного відділення. За словами лікарів, в той момент хворому саме робили кардіограму.

 «Звісно,  потім ми вже пишемо родичам списки і вони купують те, що необхідно хворому і те, що ми вже використали для лікування. Оскільки людина була без свідомості, а причина коми була невідомою, його подивилися три різних спеціалісти. І призначили лікування», - пояснює завідувач реанімаційним відділенням.

За фактом смерті пацієнта у Бобринецькій ЦРЛ відкрито кримінальне провадження та призначено судово-медичну експертизу. Лише після її висновків можна буде напевно сказати, що стало причиною смерті пацієнта і чи не  пришвидшили його кончину опіки. І звідки зрештою взялися ті опіки та хто понесе покарання в разі, якщо підозри родичів померлого знайдуть підтвердження.

Наразі Щербини написали заяви та скарги у відповідні інстанції, звернулися до Генеральної прокуратури.

«Гречка» слідкуватиме за подальшим розвитком подій.

Валерій Лебідь
Фото автора

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # Оег21 05.07.2013, 13:18
Та не хвилюйтеся ви так. Слідство розбереться. Вас наче ніхто ні в чому не звинувачує. А родичі мають право на свою думку. Чи не так?
Цитата
 
 
+1 # Бобринець 05.07.2013, 13:11
Наступний факт. Патанатомічний діагноз: інфаркт мозку в наслідок тромбозу церебральних артерій, набряк головного мозку. Тому заголовок статті, розміщеної на сайті “Гречка”, - “Кіровоградщина : смерть від загадкових опіків?” на даний час не відповідає дійсності.
Цитата
 
 
+1 # Бобринець 05.07.2013, 13:10
Саме тому робити висновки щодо опіків зарано. Бо почервоніння і опіки це різні поняття. Гіперемія тканин може бути викликана багатьма чинниками і факторами, які й встановить експертиза.
Не менш важливим фактом є те, що саме медичний працівник лікарні, медсестра, яка приймала хворого у ЦРЛ, без присутності родичів, зателефонувала до міліції й повідомила про наявні почервоніння не зрозумілого походження. Відповідні записи про час надходження дзвінка зареєстровано у журналах.
Справа складна й містить багато суперечливих свідчень. Проте, самі ж родичі відзначають, що медсестри з сільської амбулаторії, встановивши стан хворого після обстеження, зробили ін’єкцію. Тому стверджувати й говорити, що лікарі без діяли вже є абсурдним.
Цитата
 
 
+1 # Бобринець 05.07.2013, 13:09
Лише слідство може надати відповіді
Повертаючись до теми, порушеної автором інформаційного порталу “Гречка” під назвою “Кіровоградщина : смерть від загадкових опіків?”, в якій висловлено претензії Бобринецькій ЦРЛ, її персоналу у халатності, звертаємо увагу на кілька важливих фактів у справі. Останні були виясненні й встановлені за дорученням керівництва району, щоб розібратися у ситуації.Швидку допомогу викликали сусіди, а не дружина померлого. Не встановлено, скільки часу чоловік знаходився без свідомості лежачи у дворі на сонці, поки сусіди не викликали лікарів. Необхідно враховувати, що у таких тяжких випадках час від початку надання допомоги хворому є безцінним. Походження почервоніння передньої поверхні грудної клітини та живота, які бачили і родичі чоловіка до його госпіталізації, і супроводжуюча фельдшер, і медсестри, які надавали першу допомогу за місцем проживання хворого, нині встановлюється відповідною експертизою.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв