Здоров'я

Як у Світловодську працюється приватному лікарю сімейної медицини

. 2399

Наразі в Україні з Національною службою здоров'я співпрацюють п'ять приватних лікарів первинної ланки, серед яких - лікар з Кіровоградської області.

Як повідомляє видання "Сьогодні", Сергій Сергєєв приватним лікарем хотів стати одразу після випуску з університету ще в 2008 році.

- Як тільки в Україні створили Національну службу здоров'я, я зрозумів, що можна сміливо оформляти фізичну особу-підприємство. У мене є приватний кабінет, який знаходиться в приватній клініці. Там я і надаю медичні послуги. Щойно я підписав 96-ту декларацію. Для мене поки це експериментальний режим. Я не знаю, скільки буду отримувати. Але вважаю, щоб це було більш-менш прибутково, потрібно найняти ще двох-трьох лікарів. Національна служба буде перераховувати гроші щомісяця, протягом 10 днів після відправлення звіту. Я підраховував, що в липні я отримаю 2200 грн від Національної служби здоров'я, - розповідає Сергій Сергєєв.

Натомість у рамках медреформи затверджено єдиний базовий тариф за пацієнтів, які отримуватимуть лікарі "первинки", що комунальної, що приватної форм власності: від 370 гривень до 1480 грн (залежно від віку пацієнтів). В середньому лікар-ФОП за обслуговування 2000 пацієнтів зможе отримуватиме 941 тис. грн в рік, або 78,4 тис. грн в місяць. Однак з такого доходу потрібно враховувати і витрати на аналізи та дігностику, зарплату медсестри тощо.

Однак наразі, за словами медика, йому доводиться тяжко: поки пацієнтів він обслуговує безкоштовно. Адже Нацслужба здоров'я перерахує лікарю кошти лише з середини місяця і це тоді, коли деякі пацієнти вже приходили на кілька візитів.

Нагадаємо, що на Кіровоградщині це поки один лікар-приватник, з яким можна підписати декларацію.

Крім того, МОЗ оприлюднив перелік медпослуг, попередньо оплачених з податків українців, які надаватимуть лікарі первинної ланки: сімейні лікар, терапевти, педіатри.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама