Здоров'я

Кіровоградська обласна станція переливання крові потребує апарат знезараження (ФОТО)

. 4126

 

Апарат вартістю 4 мільйони гривень дозволить скоротити час знезараження крові перед тим, як вона потрапить до пацієнтів. Наразі зібраний донорський матеріал мусить знаходитися на карантині півроку.

 

pere4

Про це сьогодні розповів головний лікар Кіровоградської обласної станції переливання крові Сергій Кіба.

- Це знезаражувач донорської плазми, тобто її не потрібно буде тримати на карантині пів року. Її можна одразу використати на апараті і знищити всі віруси інфекцій в донорській крові, - каже Сергій Кіба.

За словами головного лікаря, придбання такого апарату дозволить, приміром, економити електроенергію та трудові ресурси. Загалом такий апарат є лише в Дніпропетровській, Запорізькій, Київській областях, а також Білій Церкві. Його вартість - 4 млн грн.

Нагадаємо, сьогодні голова облдержадміністрації Серій Кузьменко відвідав обласну станцію переливання крові, аби оглянути виконані ремонтні роботи та дізнатися про наступні потреби медзакладу.

Можливо, кошти на придбання такого апарату будуть виділені з держсубвенції регіонам на соціально-економічний розвиток. Адже, за словами голови ОДА, область нещодавно отримала більше 60 млн грн на проекти соцекномрозвитку.

- Що стосується медичного обладнання, то це близько 10 мільйонів гривень для того, щоб ми мали повну технічну забезпеченість. На жаль, обласним бюджетом ми не можемо собі дозволити такого обладнання, бо в нас таких коштів немає. Тому будемо сподіватися, що з другого півріччя та тих коштів, які ми будемо отримувати з державного бюджету чи то по соцекномрозвитку чи іншим програмам, ми закриємо це питання, - каже Сергій Кузьменко.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама