Здоров'я

Чим і коли роблять щеплення від дифтерії дорослим

. 1690

У зв'язку із випадками зараження дифтерією в Україні актуальним стало питання щеплення не лише для дітей та груп ризику, але і для дорослих.

Згідно кадлендаря щеплень щеплення проти дифтерії, кашлюку та правця робиться дітям в 2, 4, 6 та 18 місяців. Згодом ревакцинацію проти дифтерії та правця проводять у 6 років антитоксином дифтерійно-правцевим (АДП) та у 16 років антитоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену (АДП-М).

У деяких медзакладах Кропивницького дорослим, які пропустили ревакцинацію в 26 років, пропонують безкоштовно щепитись від дифтерії тричі: зробити щиеплення, отримати ще одну дозу через місяць, а потім через пів року. Проте, згідно відповіді на запит "Гречки" МОЗ така схема непотрібна, якщо ви отримували щеплення в дитинстві.

Планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказаннями проводять АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією з мінімальним інтервалом в 10 років від попереднього щеплення від дифтерії.

Протипоказаннями до вакцинації є тякі ускладнення після попередньої дози вакцини, алергія на компоненти вакцини, епілпесія, імудодефіцити, загострення хронічного захворювання.

Наразі усі заклади охорони здоров’я області забезпечені достатньою кількістю вакцин проти дифтерії для проведення щеплень дітям та дорослим.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама