Здоров'я

На Кіровоградщину прибуде низка препаратів закуплених МОЗом

. 1415

На Кіровоградщину прибуде низка препаратів для лікування серцево-судинних, онкохвороб, муковісцидозу та підтримки пацієнтів, які потребують або пережили трансплантацію.

Як повідомляє сайт Кабміну, в регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом ці препарати будуть доступні у лікарнях.

Мова йде про зупинку таких препаратів:

Програма «Хворі із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями»

Альтеплаза (50 мг) 

Програма «Онкогематологічні хворі»

Хлорамбуцил

Ломустин 

Даунорубіцин 

Програма «Діти хворі на муковісцидоз»

Дорназа Альфа 

Програма «Хворі у до- та післяопераційний період з трансплантації»

Такролімус, 0,5 мг, капс.

Такролімус, 1 мг, капс

Такролімус, 3 мг, капс. 

Такролімус, 5 мг, капс. 

Програма «Діти хворі на онкологічні та онкогематологічні захворювання»

Філграстим

Найближчим часом препарати будуть доступні у лікарнях.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров`я закуповує ліки у межах виділеного бюджету, котрий щорічно приймає ВРУ (у 2016 році – 3,4 млрд грн, у 2017 році 5,9 млрд грн, у 2018 році - 5,9 млрд грн). Державний бюджет, виділений на закупівлю ліків на національному рівні, дозволяє покривати в середньому 45% від усього обсягу потреби. Так, наприклад, програма «Доросла онкологія» фінансується на 30%, а програма «Дитячий діаліз» майже на 100%. Закупівлі ліків через міжнародні організації дозволяють домовлятись про спеціальні низькі ціни для України, і завдяки цьому збільшувати обсяги закуплених ліків. Якщо ліки є в наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють у їх безоплатній видачі, необхідно написати заяву на ім`я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління/департамент охорони здоров`я, вказавши діагноз із результатами аналізів або діагностики, що підтверджує діагноз, та необхідний препарат. Медичні заклади, згідно з Наказом МОЗ №509, зобов`язані оприлюднювати інформацію щодо залишків лікарських засобів.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама