Здоров'я

На Кіровоградщині у 41 амбулаторії немає терапевтів

. 1757

В рамках діяльності експерти «Аасоціації політичних наук» моніторять хід підписання декларацій в Кіровоградській області та рівень забезпеченості лікувальних закладів області спеціалістами.
«Під час нашої роботи ми виявили, що 41 лікарська амбулаторія загальної практики з 169 не мають лікарів для надання первинної допомоги мешканцям. Треба також зазначити, що сьогодні в області працює 471 лікар і це на понад 950 тисяч населення. Тобто ми можемо говорити про те, що область потребує нових спеціалістів. А враховуючи те, що значна частина лікарів первинного рівня вже досягли пенсійного віку, ця потреба стає ще більшою. До прикладу, в Компаніївському районі середня кількість пацієнтів на одного лікаря становить від 3500 до 4000. А в Новоархангельському та Олександрівському районах – від 3000 до 3500 пацієнтів. А це ж при нормі 1800 пацієнтів на одного сімейного лікаря та 900 пацієнтів на педіатра» - наголосив Володимир Бочаров-Туз, провідний спеціаліст ГО «АПН» з питань медичної реформи.

Нагадаємо, в рамках медреформи, в області триває підписання декларацій із лікарями первинної ланки. Наразі, за офіційними даними, третина мешканців області вже обрала свого лікаря.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама