Здоров'я

У Центрі пробації в Кропивницькому показали роботу консультативного кабінету (ФОТО)

. 2397

З липня на базі Держустанови «Центр пробації» Кіровоградської області на вулиці Гоголя, 86А працює консультативний кабінет, де екс-засуджені, особи у групі ризику на інфекційні захворювання, зокрема, ВІЛ, СНІД, можуть пройти експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію.

IMG 7389

Відкриття такого кабінету відбулося в співпраці з Кіровоградським обласним відділенням Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська мережа ЛЖВ". У планах організації вже до кінця вересня протестувати близько півсотні осіб, які мають конфлікт із законом, а також надати соціальний супровід. Наразі експрес-тестування та супровід отримали близько 30 осіб. 

Як відзначає начальник Подільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» Кіровоградської області Сергій Черкас, цьогоріч на обліку перебувало понад 1000 осіб, з них близько 800, які були засудженими за вчинення кримінальних злочинів.

IMG 7376

- Ми хочемо, аби ті люди, які мають проблеми із законом були всі ресоціалізовані і безпечні для суспільства, - каже Олександр Камінський, координатор пенітенціарного напрямку Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".

У такому кабінеті працює соціальний працівник Артем Гречанюк, який проводить дотестове консультування, а потім і сам експрес-тест на виявлення ВІЛ-інфекції.

IMG 7383

Сьогодні, 21 серпня, таке тестування провели колишньому ув’язненому Андрію. За його словами, останній раз він проходив швидкий тест на  ВІЛ-інфекцію ще 14 місяців тому.

- Хвилювання є. Тестувався останній раз в колонії і то, коли мене затримали тут у нас в СІЗО, - розповів Андрій.

IMG 7390

Загалом, працюватиме такий кабінет в рамках проекту півтора роки. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама