Здоров'я

Пілот із Кропивницького захворів на малярію

. 3316

Малярію виявили у 51 річного мешканця Кропивницького, який прибув з Республіки Конго, де працював пілотом.

 

malyariya 1200x675

Як повідомляє лабораторний центр області, діагноз «Малярія» підтверджено лабораторно – виявлений тропічної малярії (P. falciparum). Фахівцями Центру проводиться епідрозслідування та протиепідемічні заходи.

Майже щорічно в області реєструються поодинокі завезені випадки малярії з країн Африки та Азії. Це вже другий випадок малярії в 2018 році на Кіровоградщині.

В Кіровоградській області за останні 3 роки зареєстровано 5 випадків малярії та 1 рецидив малярії, переважно серед людей, які працювали в Африці за контрактом.

Малярію можна «привезти» з ендемічної країни після відпустки, відрядження, тому від’їжджаючи в тропічні країни, небезпечні з малярії, необхідно потурбуватись за власне здоров’я.

Малярія – небезпечне інфекційне захворювання з циклічним перебігом, при якому напади лихоманки чергуються з відносно спокійними періодами, без гарячки. Збудником інфекції є малярійний плазмодій, який потрапляє від людини до людини через укуси малярійних комарів.

Хвороба може розпочатися від 1 тижня до 1 року після зараження. Першими ознаками захворювання є слабкість, головний біль, ломота в тілі, підвищення температури до 39 – 40 градусів і більше. Озноб змінюється на холодний рясний піт. Напади лихоманки повторюються періодично з різним інтервалом в залежності від форми малярії. Таким чином, малярія часто маскується під інші захворювання, наприклад ГРВІ.

При перших симптомах захворювання не чекайте поки температура знизиться, зникне лихоманка, а негайно зверніться до лікаря і обов’язково повідомте про перебування в тропічній країні, щоб своєчасно почати лікування, адже малярія може мати вкрай неприємні наслідки і навіть закінчуватись смертю.

Після повернення додому необхідно відразу повідомити дільничного лікаря про перебування в тропічній країні та здати кров для дослідження на малярію. Протягом 3-х років здавати кров на дослідження необхідно при будь-якому захворюванні.

Перебуваючи в тропічній країні, де поширена малярія, слід вживати заходи обережності по захисту від укусів комарів: спати в кімнаті, де вікна і двері затягнені сіткою або сітчастою запоною, бажано просоченою інсектицидом; з сутінків до світанку одягатися так, щоб не залишати відкритими руки і ноги; відкриті ділянки тіла змащувати репелентом – засобом, що відлякує комарів, особливо під час перебування поза приміщенням ввечері та вночі.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама