Здоров'я

У жінки з Кіровоградщини виявили 8-сантиметрового паразита в щоці

. 9207

Перший випадок дирофіляріозу в 2018 році на Кіровоградщині зареєстрований у 46–річної мешканки Знам’янки.

 

Dirofilyarioz u cheloveka simptomi i foto 300x199Як повідомляє лабораторний центр, жінка звернулась за медичною допомогою зі скаргами на новоутворення на обличчі, була госпіталізована та прооперована з діагнозом «дирофіляріоз». Зі щоки видалений гельмінт довжиною 8 см. В паразитологічній лабораторії Центру в доставленому зразку біологічного матеріалу з новоутворення – виявлено фрагмент гельмінту – дирофілярії (Dirofilaria repens).

Фахівці Кіровоградського обласного лабораторного центру проводять епідеміологічне розслідування випадку з метою встановлення причин та обставин зараження хворої.

Це перший у 2018 році випадок захворювання людини дирофіляріозом на Кіровоградщині. В 2017 зареєстровано чотири випадки дирофіляріозу.

Дирофіляріоз – небезпечне гельмінтозне захворювання, яке поширене в основному серед тварин (собак, котів, деяких диких ссавців), але останнім часом в Україні почастішали випадки цього захворювання і серед людей. Захворювання спричиняється тонким ниткоподібним гельмінтом, який локалізується під шкірою.

Основним джерелом збудника в першу чергу є бродячі, а також домашні собаки та кішки. Від тварин до людини захворювання переносять комарі.

Перші симптоми захворювання: поява безболісної пухлини, в місці якої відчувається свербіж, печія, набряк, почервоніння, можливе підвищення температури тіла, головний біль, загальне нездужання та погіршення зору. Також гельмінт може мігрувати під шкіру обличчя та рук.

В усіх випадках необхідне хірургічне видалення гельмінта.

Щоб запобігти захворюванню необхідно захищатися від укусів комарів (проводити засітчення вікон та дверей, використовувати спеціальні засоби захисту – репеленти та інсектициди), а також правильно доглядати за домашніми тваринами (своєчасно оглядати їх у ветеринарів та лікувати).

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама