Здоров'я

Коли і за скільки на Кіровоградщині продаватимуть вакцину від грипу

. 2044

 

Епідсезон захворюваності на грип розпочнеться в Україні з жовтня 2018 року та триватиме до травня 2019 року. Для захисту від хвороби в Україні обіцяють продавати три вакцини.

 

vakcina grip 2

Як повідомляє сайт МОЗ, згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, які ймовірно будуть циркулювати в Україні у новому епідсезоні, є:

вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

Завдяки узгодженим діям МОЗ України та Державного експертного центру уже перереєстровано вакцини відповідного штамового складу проти грипу. Для епідсезону 2018-2019 року в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна з них уже зареєстрована в Україні, друга вакцина завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації, матеріали щодо третьої вакцини перебувають на розгляді у Державному експертному центрі.

Обіцяють, що вакцини будуть доступні в аптеках протягом місяця.

Згідно зі статистикою, щороку в Україні реєструється близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких складають захворювання на грип та ГРВІ. Водночас, вакцинація проти грипу залишається дуже низькою. За попередні три епідсезони рівень щеплень серед загального населення становив близько 0,5 відсотка.

Вартість 1 дози вакцини, що захищає від грипу упродовж усього сезону, складатиме близько 200 гривень.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама