Здоров'я

У Кропивницькому студент з Нігерії захворів на малярію

. 1655

У 19 річного громадянина Нігерії, який навчається в одному з вишів Кропивницького виявили малярію.

malyariya 1200x675

Як повідомляє обласний лабораторний цент хворий прибув у Кропивницький на навчання 31 серпня, відчував себе хворим з 10 вересня і за медичною допомогою звернувся 15вересня та був госпіталізований в інфекційне відділення з діагнозом «Малярія». Діагноз підтверджений лабораторно.

Це вже третій випадок малярії в 2018 році на Кіровоградщині.

Малярія – небезпечне інфекційне захворювання з циклічним перебігом, при якому напади лихоманки чергуються з відносно спокійними періодами, без гарячки. Збудником інфекції є малярійний плазмодій, який потрапляє від людини до людини через укуси малярійних комарів.

Хвороба може розпочатися від 1 тижня до 1 року після зараження. Першими ознаками захворювання є слабкість, головний біль, ломота в тілі, підвищення температури до 39 – 40 градусів і більше. Озноб змінюється на холодний рясний піт. Напади лихоманки повторюються періодично з різним інтервалом в залежності від форми малярії. Таким чином, малярія часто маскується під інші захворювання, наприклад ГРВІ.

При перших симптомах захворювання не чекайте поки температура знизиться, зникне лихоманка, а негайно зверніться до лікаря і обов’язково повідомте про перебування в тропічній країні, щоб своєчасно почати лікування, адже малярія може мати вкрай неприємні наслідки і навіть закінчуватись смертю.

Після повернення додому необхідно відразу повідомити дільничного лікаря про перебування в тропічній країні та здати кров для дослідження на малярію. Протягом 3-х років здавати кров на дослідження необхідно при будь-якому захворюванні.

Перебуваючи в тропічній країні, де поширена малярія, слід вживати заходи обережності по захисту від укусів комарів: спати в кімнаті, де вікна і двері затягнені сіткою або сітчастою запоною, бажано просоченою інсектицидом; з сутінків до світанку одягатися так, щоб не залишати відкритими руки і ноги; відкриті ділянки тіла змащувати репелентом – засобом, що відлякує комарів, особливо під час перебування поза приміщенням ввечері та вночі.

Нагадаємо, пілот із Кропивницького захворів на малярію.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама