Здоров'я

У дитсадку Знам'янського району отруїлись діти: в закладі знайшли низку порушень

. 2114

 

Семеро вихованців ДНЗ «Веселка» з села Трепівка Знам’янського району з симптомами гострої кишкової інфекції перебувають на амбулаторному лікуванні.

 

136180

Як повідомляє Жержпродспоживслужба області, попередній діагноз – харчова токсикоінфекція. Стан усіх дітей середнього ступеня тяжкості.

Серед хворих – одна дитина 2012 року народження, четверо дітей - 2013 та двоє дітей 2014. Всі відвідують старшу групу дитсадка. До Трепівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини вони звернулися 21 вересня.

Групою оперативного реагування Головного управління в Кіровоградській області 21.09.2018р. проведено санітарно-епідеміологічне обстеження дошкільного навчального закладу та позаплановий захід у формі перевірки харчоблоку дитсадка. Фахівці Кіровоградської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби провели відбір та дослідження страв, змивів, питної води, добових проб готових страв на бактеріологічне забруднення. За участю фахівців Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено обстеження контактних осіб (персоналу дошкільного навчального закладу), а також проведено заключну дезінфекцію.

Збудник, який став причиною спалаху, встановлюється.

За результатами санітарно-епідеміологічного обстеження дошкільного навчального закладу та перевірки харчоблоку закладу виявлено ряд порушень санітарного законодавства щодо умов перебування дітей, як-от недостатня кількість миючих засобів та меблів (шаф, індивідуальних ліжок, столів); на робочому місці у працівників ДНЗ відсутні особові медичні книжки з допусками до роботи (з 12 працівників представлено тільки 6 особових медичних книжок; у трьох працівників протермінований ФГ-огляд); незадовільно ведеться обліково-звітна документація з організації харчування (відсутній Журнал бракеражу сирих продуктів та Журнал виконання норм харчування, неправильно ведеться Журнал бракеражу готових страв); видача готових страв проводиться без зняття проби; не проведена метрологічна повірка високотемпературного обладнання (духової шафи); не дотримується погоджене з Держпродспоживслужбою меню; відсутні товарно-транспортні накладні та супровідні документи, що підтверджують походження, безпечність і якість продуктів; відсутні добові проби; відсутні інструкції щодо правил миття кухонного посуду, інвентарю та обладнання; не дотримуються умови зберігання продовольчої сировини (овочі зберігають на підлозі).

Робота закладу призупиняється на 2 дні (25-26 вересня) для усунення порушень.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама