Здоров'я

Кіровоградщина в лідерах з інформування громадян про залишки ліків у медзакладах

. 1659

МОЗ назвав області, які найліпше інформують громадян про наявні залишки медпрепаратів у лікарнях. Серед них є Кіровоградська область.

kart

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, на сайтах департаментів охорони здоров’я Кіровоградської та Львівської областей, міста Києва регулярно оновлюється інформація про залишки лікарських засобів та медичних виробів, закуплених за кошти державного та місцевого бюджетів.

До речі, департамент охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації не має функціонуючого сайту, тому потрібної інформації жителі Київської області одержати не можуть.

Натомість у інших областях така інформація про наявність ліків не завжди є вичерпною. Мовиться про Вінницьку, Волинську, Донецьку, Дніпропетровську, Житомирську, Закарпатську, Запорізьку, Івано-Франківську, Луганську, Миколаївську, Одеську, Полтавську, Рівненську, Сумську, Тернопільську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Черкаську, Чернівецьку та Чернігівську області.

Дуже часто на сайтах обласних департаментів інформація про закуплені ліки не оновлюється регулярно, немає розподілу на державний і місцевий бюджет, іноді відсутні дані про залишки лікарських засобів та медичних виробів, закуплених за кошти місцевого бюджету.

Нагадаємо, якщо ліки є в наявності (що можна перевірити ТУТ), а в лікарні з якихось причин відмовляють у їх безоплатній видачі, необхідно написати заяву на ім’я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління/департамент охорони здоров`я, вказавши діагноз із результатами аналізів або діагностики, що підтверджує діагноз, та необхідний препарат. Медичні заклади, згідно з Наказом МОЗ №509, зобов’язані оприлюднювати інформацію про залишки лікарських засобів.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама