Здоров'я

Збільшення фінансування: як медзаклади Кіровоградщини перейшли на нову модель фінансування (ІНФОГРАФІКА)

. 2797

Медзаклади первинної ланки Кіровоградської області стали отримувати більше фінансування, підписавши декларації з Національною службою здоров’я України в рамках медреформи.

nz1

Як повідомляє МОЗ, Нацслужба здоров’я вперше відзвітувала про свою діяльність. Так, за третій квартал 2018 року Нацслужба виплатила 161 медичному закладу в країні 819,8 млн грн.

Лідером за оплатами від Нацслужби здоров’я за третій квартал 2018 року став Київ. 30 медичних закладів столиці, що увійшли в “першу хвилю” укладання договорів з Нацслужбою, отримали на свої рахунки понад 266,8 млн грн.

Натомість, Кіровоградська область не потрапила до переліку лідерів за виплатами медзакладам коштів Нацслужбою за підсумками третього кварталу. Лідерами третього кварталу окрім Києва стали: Вінницька, Полтавська, Дніпропетровська, Хмельницька області.

Відзначимо, що в першій хвилі підписання договорів з НСЗУ в Кіровоградській області було 2 медзаклади (з яких один ФОП), а в другу хвилю – 11. А оплата медзакладам, що ввійшли до першої хвилі складає 3 497 336 грн.

Натомість декларації з сімейними лікарями підписали в першій хвилі 25 909 осіб, а в другій хвилі – 167 350.

Деталі можна переглянути на інфографіці:

nz

Як повідомив вчора, 9 жовтня, під час наради голови Кіровоградської облдержадміністрації перший  заступник голови ОДА Сергій Коваленко, в області вже 12 ЦПМСД працюють за новою моделлю фінансування з Нацслужбою здоров’я.

- Що це означає для території? Варто назвати суми медичної субвенції, яка була у вересні, і суми, які отримали від Національної служби здоров’я, - відзначив Сергій Коваленко. -  Благовіщенський район було 517 тис. стало 924 тис. грн. У Гайворонському районі було 865 тис. грн, стало 1 млн 401 тис. грн. У Голованівському районі було 712 тис. грн, стало 1 млн 100 тис. грн. У Маловисківському районі було 433 тис. грн, стало 715 тис. грн. В Олександрійському районі було 801 тис. грн, стало 1 млн 274 тис. грн. У Петрівському районі було 544 тис. грн, стало 739 тис. грн. Вражаюча ситуація в Знам’янському районі, оскільки, центр первинної медико-санітарної допомоги обслуговує як міське, так і районне населення. У них було 517 тис. грн, а стало 1 млн 938 тис. грн.

За словами Сергія Коваленка, ці збільшені суми якраз можна використовувати на підвищення заробітних плат медпрацівникам, а також закупівлю необхідного обладнання.

- Наприкінці листопада мають бути обов’язково заключні договори з Національною службою здоров’я в інших районах та містах: Олександрія, Кропивницький та Світловодськ, - відзначив Сергія Коваленка. - Оскільки медичної субвенції з 1 січня наступного року – немає.

Довідково: загалом уже 623 медичних заклади працюють з Національною службою здоров’я. З жовтня 2018 року на оплати Служби за тарифами перейдуть ще 389 комунальних медичних закладів, 40 приватних клінік та 33 лікарі-ФОП, де пацієнтів обслуговують сімейні лікарі, педіатри і терапевти. У жовтні Нацслужба вперше оплатить вартість послуг первинної медичної допомоги 462 медичним закладам, які підписали договори у серпні цього року.

Інші комунальні медзаклади, що надають первинну допомогу, мають підписати договори з НСЗУ до кінця 2018 року. З 2019 року всі комунальні заклади, у яких працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, будуть отримувати оплати за послуги від Нацслужби здоров’я за тарифами. «Третя хвиля» укладання договорів розпочнеться наприкінці листопада. Точну дату Нацслужба здоров’я оголосить найближчим часом.

Інфорграфіка МОЗу

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама