Здоров'я

На Кіровоградщині від ускладнень кору померла жінка

. 2405

Загалом в країні від початку року зафіксували 15 летальних випадків від ускладнення кору, одне з них – в Кіровоградській області.

366839

Про це 1 листопада під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі розповів Володимир Курпіта, генеральний директор Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

Станом на 27 жовтня, померли від ускладнень кору: 6 осіб в Одеській області, 2 осіб – у Закарпатській, 2 осіб – у Львівській, по одному випадку – в Івано-Франківській, Кіровоградській, Тернопільській, Миколаївській та Київській.

- Серед 15 летальних випадків, 13 осіб не були вакциновані. У двох осіб в медичних книжках були записи про одноразове проведення щеплення, – розповів Володимир Курпіта.

Випадок смерті від ускладнення кору підтвердила «Гречці» заступниця директора Кіровоградського обласного лабораторного центру Надія Оперчук. За її словами, молода жінка померла ще в травні.

Відзначимо, що цьогоріч у лабораторному центрі області не повідомляли про летальні випадки.

- Це був летальний випадок не від кору, а від ускладнень кору. Жінка мала основний діагноз СНІД (четверта стадія), - розповіла Надія Оперчук.

За словами Володимира Курпіта, за 9 місяців поточного року показники захворюваності на кір в Україні зросли у 17 разів, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Станом на 26 жовтня в Україні на кір захворіло 35 233 особи, з них 21 500 дітей (61%). Найвищі показники захворюваності на кір протягом року зафіксовані у Західних областях – Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій, Волинській. Минулого тижня до лідерів за рівнем захворюваності на кір приєдналася Вінницька область.

Як повідомляє лабораторний центр області, за останній тиждень зареєстровано 15 нових лабораторно підтверджених випадків кору, з них  3 – у дорослих та 12 – у дітей. На кір захворіли 14 мешканців Новомиргородського району та мешканець Кропивницького.  Станом на 1  листопада (з початку року) в Кіровоградській області зареєстровано 368 випадків кору, з них 178 у дітей та 3 випадки у вагітних.

Наразі в області є в наявності 19 480 доз вакцини КПК.

Фото zak.depo.ua

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама