Здоров'я

Де у Кропивницькому пройти ВІЛ-тестування

. 1920

Сьогодні, 29 листопада, у Кропивницькому розповіли про те, що на Кіровоградщині є доступна сучасна терапія, яка дозволяє пацієнтам з ВІЛ жити повноцінним життям.

 

vil

Про це повідомили під час прес-конференції «Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ» Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".

"Епідемія набирає обертів, кожен другий українець не проходить тестування. На 2019 рік в Україну буде завезено понад мільйон експрес тестів на ВІЛ- інфекцію. Кожен бажаючий, який досяг 18-річчя, може звернутися до сімейного лікаря і пройти тестування безкоштовно», - каже голова правління Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Юля Чабанюк.

Також пані Чабанюк відзначила, що люди з ВІЛ позитивним статусом можуть отримати допомогу психологів, соціальних працівників. Найголовніше, щоб людина розпочала антиретровірусну терапію (АРТ).

Сьогодні доступні різні варіації тестування на ВІЛ - швидкими тестами, оральними тестами, у лабораторії та навіть онлайн та у мобільному додатку - HIV TEST.

vilkr

«Онлайн тест показує ризик інфікування, не дає 100% гарантії. Тест не дає результатів є у вас ВІЛ чи немає»,- відзначив виконавчий директор Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Костянтин Данильченко.

vil1

Як відзначила заступниця директора департаменту охорони здоров`я Кіровоградської ОДА Наталя Горбенко, в області охоплено антиретровірусною терапією більше двох тисяч осіб.

«Ми повністю забезпеченні препаратами для проведення АРТ, з державного бюджету та глобального фонду в рік поступає близько 10 мільйонів гривень. Також сьогодні є десять територій, щоб хворий міг отримати ці препарати на районному рівні»,- відзначила пані Горбенко.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама