Здоров'я

У пологовому відділенні лікарні в Знам'янці мріють про прилад для діагностування жовтяниці

. 2053

Мультиспектральний прилад дозволяє безболісно вимірювати білірубін в шкірі новонароджених для визначення діагнозу жовтяниці.

Про це повідомляє Знам’янська міська рада з посиланням на лікаря-неонатолога пологового відділення КЗ “Знам’янська міська лікарня ім. А. В. Лисенка” Ірину Борозну.

Про що мріємо ще? У відділенні залишається ще багато застарілої апаратури і приладів: кардіомонітор у пологовій залі, кювез (пристосування з автоматичною подачею кисню і підтримкою необхідної температури повітря для хворої новонародженої дитини), - каже Ірина Борозна. - Але найпотрібнішим є мультиспектральний прилад. Ось уявіть ситуацію. 90% дітей зараз народжуються із жовтяницею. Чи патологічна вона, чи фізіологічна, - щоб визначити це, постійно беруться аналізи венозної крові. Дітям боляче! А можна просто прикласти прилад до шкіри дитини, і він методом фотометричного вимірювання концентрації білірубіну в шкірі визначить діагноз.

Загалом на оновлення обладнання у відділеннях медзакладу в міському бюджеті на 2019-й рік заплановано 2 мільйони 750 тисяч гривень.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама