Здоров'я

Хронічна сухість в роті: що сприяє її появі?

 Автор: Валерія Жовтун. 14965

Сухість в роті – це саме по собі неприємне явище, будь воно постійним або тимчасовим. Буває, що навіть тимчасові явища цілком помітні і від них можна відчувати дискомфорт.

Dry Mouth

 

Хронічна сухість в роті: 4 передумови для її появи

Сухість в роті – це само по собі неприємне явище, будь воно постійним або тимчасовим. У деяких ситуаціях такі явища передбачливі (нормальні) і не тривають довго. Інша справа, коли хронічна сухість, яку називають медичною мовою ксеростомія, може впливати на мікрофлору ротової порожнини і здоров'я ясен.

Які причини хронічної сухості в роті?

Недостатнє вживання рідини. Очевидно, але факт. Слинні залози працюють в звичному ритмі, однак, не забувайте про те, що Ви споживаєте різну їжу (гостру, солодку, кислу), а це стимулює вироблення більшої кількості слини за один раз. Пробуйте пити більше рідини.

Побічні ефекти медичних препаратів. Більше 500 видів сучасних препаратів, що відпускаються як без рецепту, так і за рецептом, викликають сухість в роті. Такий ефект часто спостерігається у пацієнтів поважного віку, які приймають одночасна безліч різних препаратів.

Наявність і перенесення деяких захворювань. Найпоширенішими захворюваннями, що призводять до хронічної сухості, називають діабет і хворобу Паркінсона. Оскільки обидва ці захворювання тим або іншим чином впливають на імунну і гормональну систему, кількість виробленої слини може варіюватися.

Частий прийом солодких або кислих продуктів. Кава, напої з кофеїном, вживання солодких і кислих продуктів спершу стимулюють вироблення слини, а потім висушують і зв'язують її. Контролюйте якість свого харчування і не забувайте про індивідуальну гігієну.

Дізнайтеся безкоштовно, чи немає у Вас хронічної сухості слизових оболонок

Багато стоматологічних клінік Києва, у тому числі і «СКАЙКЛІНІК» проводять безкоштовні консультації з індивідуальної гігієни порожнини рота, де терапевт оцінить стан слизових оболонок і ясен, проведе цифрову діагностику слинних залоз.

Успіхів Вам і будьте здорові!

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте