Здоров'я

Кропивницький: тубдиспансеру подарували нове медичне обладнання для обстеження хворих (ФОТО)

. 2210

Сьогодні, 29 січня, громадські активісти Кіровоградського обласного відділення ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖБ" передали нове медичне обладнання для обласного тубдиспансеру.

 

13

Серед медичного обладнання, вартістю 120 тисяч гривень, електрокардіограф, шейкер, біохімічний аналізатор та два столи для анастазіолога.

-Біохімічний аналізатор дозволить нам своєчасно діагностувати певні зміни в структурі крові пацієнта. Електрокардіограф він мобільний та переносний. Безпосередньо біля ліжка пацієнта зможемо зробити електрокардіограму та побачити зміни в процесі лікування туберкульозу. Препарати, які пацієнти приймають ін'єкційно, негативно впливають на роботу серця. Нам важливо вчасно відслідкувати є зміни чи ні, щоб потім пацієнт уникнув побічних наслідків,-каже головний лікар Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру Галина Горенко.

14

За словами пані Галини на Кіровоградщині за 2018 рік було виявлено 624 пацієнти з туберкульозом. Загалом 900 пацієнтів з активним туберкульозом.

Також, на Кіровоградщині протягом 2018 року реалізовували методику ДОТ-супроводу- лікування хворих під контролем. Вона передбачає щоденний контрольований прийом протитуберкульозних препаратів, психосоціальний супровід клієнтів із чутливим та мультирезистентним туберкульозом.

-Лікування чутливого туберкульозу складає шість місяців. Достатньо важко без перерви лікуватися довгий час. Не всі пацієнти можуть витримати цей ритм і вони перестають приймати ліки. Люди, які здійснюють  ДОТ- супровід щодня приходять до хворих і  стежать за тим щоб хворий приймав ліки,- каже пані Галина. 

12

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама