Здоров'я

На Кіровоградщині телемедичне обладнання возитимуть до пацієнтів

. 3860

 

У 10 сільських амбулаторіях, у яких вже пілотується проект "Телемедицина", з'явиться додаткове діагностичне обладнання. Це дозволить отримати медичні дані пацієнтів на виїзді "швидкої".

 

2102190506 copy

Про це стало відомо сьогодні, 19 березня, під час апаратної наради в облдержадміністрації.

- Обладнання буде закуповуватися для всіх сільських амбулаторій в області, а також для тих 10 перших амбулаторій, які вже є в пілотному проекті, - каже перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко. - Там ми будемо використовувати цей ресурс, що вже почали робити фельдшери, медсестри так: в нових автомобілях з телемедичним обладнанням зможе поїхати фельдшер, або медична сестра, а лікар, який знаходиться в амбулаторії може отримати ті самі дані, які були б отримані під час особистого прийому.

Крім того, для дистанційного консультування в рамках проекту мають обладнати кабінети лікарів у ЦРЛ, міських лікарнях: комп'ютерами, принтерами, програмним забезпеченням.

Телемедичне обладнання в рамках проекту з'явиться загалом в 122 сільських амбулаторіях області.

- Треба буде прийняти кошти, а також виділити співфінансування 10% та провести процедуру закупівлі, - каже Сергій Коваленко.

Нагадаємо, Кіровоградська область потрапила до пілотного проекту з провадження телемедецини в сільських амбулаторіях за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання. Суть в тому, аби лікарі в сільській місцевості за допомогою спецобладнання передвали дані пацієнта для медичних консультацій фахівцям в області та районі. На оснащення сільських амбулаторій в рамках проекту "Телемедицина" спрямують 57 млн грн.

Фото Кіровоградської ОДА

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама