Здоров'я

Доступні ліки: з першого квітня діють нові правила

. 2461

 

Відсьогодні пацієнти зможуть отримувати «Доступні ліки» за електронними рецептами.

 

55802448 2313722652245622 4471894462259265536 n

Про це інформує прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Відповідно до програми «Доступні ліки» отримати препарати можуть люди з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу, бронхіальною астмою.

Основні зміни в програмі стосуються порядку отримання рецепта. Раніше пацієнт мав отримати паперовий рецепт від лікаря і піти в аптеку з наліпкою «Доступні ліки» в тому ж районі. Тепер можна отримати ліки тільки за електронним рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Більше немає прив'язки до місцевості, де рецепт виписали. Також рецепти на «Доступні ліки» можуть виписувати лікарі у приватних закладах та лікарі – фізичні особи-підприємці.

Субвенцій по регіонах теж більше не буде. Аптека прямо укладає договір з НСЗУ й отримує від неї кошти за кожен відпущений за програмою препарат. Це має дозволити пацієнтам отримувати ліки постійно та без перебоїв.

Покроковий алгоритм як отримати препарат за програмою «Доступні ліки»:

1. Записуєтеся на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у вас підписана декларація. Важливо: не маючи підписаної декларації з лікарем, ви не зможете отримати ліки за програмою!

2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт. Через електронний рецепт фармацевт може бути впевненим у правильності та точності інформації в рецепті. Можливість допущення помилок мінімальна на відміну від застарілого - паперового.

3. Під час виписування електронного рецепта лікар разом з пацієнтом перевіряють, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації, актуальний і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

4. Після перевірки номера лікар виписує рецепт в електронній системі.

5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.

6. Зміст СМС: «Ваш рецепт : ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

7. Якщо є потреба або пацієнт просить, лікар може роздрукувати консультаційний висновок, де є інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

8. Пацієнт йде у будь-яку аптеку, що бере участь у програмі, називає працівнику аптеки номер рецепта.

9. Працівник пропонує пацієнту ліки, які є в аптеці і входять у програму «Доступні ліки»

10. Пацієнт обирає один із медикаментів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки.

11. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама