Здоров'я

Колодязна вода на Кіровоградщині містить надміру нітратів

. 2507

 

Результати досліджень колодязів області за перший квартал 2019 року довели, що в 67% питна вода  має наднормативний вміст нітратів, при 68% на 1 кварталі 2018 року, при нормі 50 мг/куб.дм.

Про це повідомляє ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України».

На території Бобринецького та Новоукраїнського районів жодна з досліджених проб води з громадських колодязів не відповідала вимогам за вмістом нітратів (100%), в Олександрійському та Новоархангельському районах – 88%, в Долинському- 75%, в Знам’янському – 71%.

Вода питна з індивідуальних колодязів Олександрійського, Устинівського, Компаніївського, Кропивницького, Знам’янського, Маловисківського районів не відповідала гігієнічним нормативам за вмістом нітратів у 100% досліджених проб. В Долинському районі цей показник сягає 87%, в Бобринецькому – 86%, в Онуфріївському районі – 84%, в Новомиргородському – 83%, в Новоархангельському –  79%, в Гайворонському – 68%, в Голованівському – 64%, в Благовіщенському – 56%.

Вживання води, забрудненої нітратами, особливо небезпечно дітям до року – адже призводить до виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії, внаслідок якої все частіше реєструються летальні випадки.

Крім того, вживання води з наднормативним вмістом нітратів сприяє підвищенню ризику онкологічним захворюванням.

Нагадаємо, ОТГ області втілюватимуть проекти з покращення водопостачання в громадах у співпраці з міжнародними донорами.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама