Здоров'я

Цьогоріч Кропивницький отримав на 30% менше коштів на інсулін

. 2163

 

У 2019 році Кропивницький отримав на 30% менше коштів на закупівлю інсуліну, ніж торік.

hroshi

Про це стало відомо сьогодні, 3 травня, під час засідання постійної комісії міської ради міста Кропивницького з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку.

- На інсулін коштів не вистачає, тому що закінчилися кошторисні призначення, - каже начальниця управління охорони здоров’я Оксана Макарук. - Нам довели на 30% менше коштів на інсулін у порівнянні з минулим роком.

За словами пані Макарук, якщо державних коштів не вистачає, то в МОЗ рекомендують залучати місцеві бюджети на придбання необхідних препаратів.

Зокрема у Кропивницькому хворі на орфанні захворювання, тобто рідкісні, забезпечені препаратами лише на 5-7% від потреби.

- Орфанні захворювання - частково це є повноваження держави - захворювання, що потребують дороговартісного і тривалого лікування, - каже Оксана Макарук. - За деякими державними програми взагалі не було проведено закупівель у цьому році. Вони (хворі, - ред.) тримаються на залишках препаратів минулих років. Їх не вистачає. Є такі захворювання, де на одного пацієнта треба сотні тисяч гривень. Це дуже дорого.

Наразі Кропивницькому, за словами Оксани Макарук, виділили загалом 970 тис. грн - як на пільгові категорії населення (люди з інвалідністю, ветерани війни тощо), так і на хворих на орфанні захворювання.

Управління охорони здоров’я має підготувати відповідне звернення до Верховної Ради та Кабміну про фінансування відповідної державної програми. Звернення мають розглянути депутати на сесії міськради.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама