Здоров'я

У Кропивницькому школяр захворів на менінгіт: ще в п'ятьох виявлено збудник

. 3328

 

Учень школи №14 у Кропивницькому захворів на менінгококову інфекцію.

 

Лабораторний центр у Кіровоградській області провів епідеміологічне розслідування, протиепідемічні та профілактичні заходи продовжуються.

Проведено медичний огляд лікарем отоларингологом 254 контактних дітей та 75 вчителів; з них бактеріологічно обстежено за призначенням лікаря 176 осіб. За результатами дослідження виявлено збудник менінгококової інфекції в 5-х випадках. Хворий та бакносії інфекції проходять лікування в закладі охорони здоров’я.

За результатами медичного спостереження за контактними нових випадків захворювання не зареєстровано.

Довідка. Менінгококова інфекція – це гостре інфекційне захворювання. Збудник передається з крапельками слизу при кашлі, чханні, розмові. Внаслідок нестійкості менінгокока у зовнішньому середовищі та його локалізації на слизовій оболонці задньої стінки носоглотки, він передається при досить тісному і тривалому спілкуванні. У сім’ях, де стався випадок менінгококової інфекції, ризик зараження зростає. Збудник інфекції нестійкий у навколишньому середовищі. Достатньо провести вологе прибирання та провітрювання приміщення і збудник гине.

Має значення своєчасне виявлення запалення носоглотки у дітей і дорослих та звернення до лікаря отоларинголога для призначення лікування.

Основними профілактичними заходами є раннє виявлення і ізоляція хворих, санація виявлених носіїв антибіотиками за призначенням лікаря, пропаганда правил особистої гігієни, санітарно-просвітня робота.

На сьогоднішній день вакцинація є найкращим способом захистити себе та своїх дітей від бактеріального менінгіту. Існують такі вакцини проти збудників менінгіту: менінгококова, пневмококова та Hib-вакцина проти гемофільної інфекції. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень імунізація проти гемофільної інфекції є обов’язковою; проти менінгококової та пневмококової – рекомендованими.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама