Здоров'я

Виклик лікаря додому: хто має оплачувати таксі?

. 5694

 

Викликали сімейного лікаря додому і ще оплатили йому таксі за виїзд - тепер пишіть скаргу.

60163761 1038452419658800 5593631626669064192 n

Про це розповіли представники Кіровоградського міського осередку Всеукраїнської екологічної громадської організації (КМО ВЕГО) "МАМА-86" сьогодні, 14 травня, у рамках прес-конференції "Медична реформа в Україні: об'єктивно і без емоцій", присвяченої реалізації першого етапу медреформи в Кропивницькому.

- Коли ми проводили заходи, то було дуже багато нарікань на те, що лікарі відмовляються їхати додому, - каже виконавча директорка КМО ВЕГО "Мама-86" Людмила Шестакова. - У нас і у медиків відповідь одна, коли укладаєте декларацію, то обговорюйте умови, при яких до вас виїжджатиме лікар.

Наразі поширена практика, що лікарі виїжджають, але їм пацієнти оплачують таксі.

- Я спочатку викликаю лікаря. Оплачую його  візит, а потім пишу скаргу, - каже Людмила Шестакова. - Однак в рамках реформи лікар спочатку обговорює ситуацію по телефону і визначає їхати йому до вас чи не їхати. Але їхати він має за свої кошти. Ви не платите за таксі.

- Виклик сімейного лікаря додому. Є такі ситуації: 200 грн “в карман” і 50 грн на таксі. А якщо, наприклад, не оплачуєш виклик, то не приїзжджають. Тоді, як діяти. Що робити, коли лікар чи персонал лікарні порушує твої права? -  каже провайдерка заходів з реалізації медичної реформи в Кіровоградській області Ірина Мунтян. - Намагаємося пояснювати, що потрібно писати скарги. Адже включення громадян в систему - це також зміни, як частина реформи, аби зробити систему досконалою.

Натомість представники ГО відзначають, що ліцензування лікаря, яке планує ввести МОЗ на наступному етапі медреформи, дозволить покращити ситуацію з обслуговуванням пацієнтів.  

Крім викликів лікарів додому, серед інших проблемних питань медреформи населення Кропивницького, за словами Людмили Шестакової, визначило програму "Доступні ліки" (про яку не всі знають, або не можуть отримати медпрепарати в аптеках), відсутність дієвої системи електронної черги, недостатня кількість педіатрів. Натомість лікарі відзначили проблемним моментом велику кількість пацієнтів, яку необхідно вести - 2000 пацієнтів.

- Нас цікавило наскільки медична реформа буде реалізована на місцях, - каже виконавча директорка КМО ВЕГО "Мама-86" Людмила Шестакова. - Кіровоградська область ще непогано виглядає в рейтингу впровадження медичної реформи у порівнянні з іншими областями.

Так, ГО вирішили провести інформаційну кампанію серед населення Кропивницького. Проект охопив тисячу осіб. В рамках проекту розробили три інформаційні продукти: буклети, мобільний додаток “Медична реформа в Україні”  і чат-бот в Телеграм-каналі.

Також проведено опитування з приводу ставлення до медреформи. В результаті 48,2% опитаних відповіли, що реформа потрібна, як і потрібно щось робити; 39,3% - відповіли, що не потрібна реформа; 12,5% - не визначилися, або ще не стикалися з результатами медреформи.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама