Здоров'я

У Кропивницькому троє вихованців дитсадка в лікарні з кишковою інфекцією

. 2935

 

Троє вихованців Кропивницького ДНЗ «Супутник» потрапили до лікарні з симптомами гострої кишкової інфекції, повідомляє Держпродспоживслужба області.

 ebb3d29946b149464562273489137f0a w440 h290

З попередніми діагнозами гострий гастроентероколіт (двоє дітей) та ротавірусна інфекція (одна дитина) потрапили на лікування до інфекційного відділення лікарні вихованці однієї з груп ДНЗ №62. У двох постраждалих виділено ротавірус. До того ж за медичною допомогою зверталося ще троє дітей з цієї групи.

Для встановлення причин і умов виникнення випадків захворювання 15-16 травня Держпродспоживслужба області провела санітарно-епідеміологічне обстеження дошкільного навчального закладу та позаплановий захід у формі інспектування харчоблоку. Були обстежені контактні особи (персонал ДНЗ, діти), досліджено змиви з обладнання харчоблоку та предметів побуту, питну воду, добові проби готових страв.

За результатами перевірки закладу виявлено, що група перевантажена, ліжок недостатньо, до того ж на частині з них відсутні індивідуальні покривала, не дотримується погоджене з Держпродспоживслужбою примірне двотижневе меню, наявні порушення при постачанні та зберіганні харчових продуктів тощо.

У 9 контактних дітей групи та одного вихователя виявлено антиген ротавірусу, також у двох працівників цієї ж групи (вихователя й помічника вихователя) виділено патогенний стафілокок.

За результатами лабораторних досліджень, що проводяться Кіровоградською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби та Державною установою «Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» в одній готовій страві (суп ячмінний) виявлено бактерії групи кишкової палички, в двох інших стравах (картопляне пюре, биток м’ясний) – загальну мікробну забрудненість, у змивах з обладнання, інвентарю на харчоблоці виявлено патогенний стафілокок та бактерії групи кишкової палички (ентеробактерії, E.coli). Наразі дослідження тривають.

У закладі проводяться протиепідемічні та профілактичні заходи з локалізації та ліквідації спалаху. До завершення карантинних заходів з 16 по 19 травня у групі було призупинено навчально-виховний процес. За контактними дітьми та співробітниками групи, працівниками харчоблоку продовжується медичний нагляд для своєчасного виявлення порушень травлення. Хворі та контактні діти, у яких виявлено антиген ротавірусу, отримують лікування, вихователь відсторонений від роботи і також лікується.

За виявлені порушення вимог санітарного законодавства на керівника закладу складено протокол про адміністративне правопорушення. Наразі встановлюються особи, які допустили порушення в технології приготування страв у дошкільному навчальному закладі, та відповідальні за незадовільний санітарний стан харчоблоку, групового осередку, недостатню обробку виробничого інвентарю, столового посуду для притягнення їх до відповідальності.

Інформація про ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації в комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 62 «Супутник» комбінованого типу Кіровоградської міської ради» направлена до прокуратури Кіровоградської області, Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області для вжиття відповідних заходів реагування.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама