Здоров'я

Кропивницький: створення однієї комунальної аптеки обійдеться в два мільйони гривень

. 2944

 

Можливість створення комунальної мережі аптечних закладів у Кропивницькому розглянули під час спільного засідання постійних комісій міськради.

 

60553118 408037066444742 2024304127684640768 n

Сьогодні, 21 травня, під час спільного засідання постійних комісій міської ради з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку та з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді і спорту та соціальної політики стало відомо, що місту відкриття однієї комунальної аптеки обійдеться в 2 млн грн.

За словами начальниці управління охорони здоров'я міськради Оксани Макарук, один аптечний пункт 50 кв. м з обладнанням та препаратами обійдеться в 2 млн грн. За приклад для відповідних розрахунків взяли приміщення на вулиці Чайковського. Якщо мовиться про 4-5 аптечних пунктів, то це міському бюджету вартуватиме до 10 млн грн.

- Ключові завдання для відкриття фармацевтичних пунктів - потрібне відповідне рішення сесії міської ради. Також треба забезпечити аптечний пункт кадрами, - каже Оксана Макарук. - Необхідно винайти вільні площі приміщення бажано комунальної власності. На жаль, у віддалених мікрорайонах наразі немає відповідних приміщень. Варіант або будувати, або орендувати. Також потрібна ліцензія.

Окреме питання - щорічне утримання такої аптечної мережі. Крім того, потрібно прорахувати кількість таких комунальних аптек, зокрема, у віддалених мікрорайонах.

На думку секретаря міської ради Андрія Табалова, потрібно розробити відповідний бізнес-план, де вказати необхідну кількість аптечних пунктів, як у віддалених мікрорайонах, так і в комунальних закладах охорони здоров'я. І розглянути бізнес-план на наступному спільному засіданні.

- Впевнений, що в наступному році можемо презентувати впровадження комунальної аптечної мережі, - каже Андрій Табалов.

Голова квартального комiтету №4 Лариса Бардакова також висловила думку про те, що аптеки такі потрібні особливо у віддалених мікрорайонах міста.

Управлінню охорони здоров'я міськради з департаментом економіки спільно з депутатами дали доручення розробити алгоритм і механізми створення та розвитку комунальної мережі аптек, а також оптимальної їх кількості та місць розташування. Також управлінню охорони здоров'я міськради доручили вивчити питання можливого розміщення на території лікувальних закладів комунальних аптек. Потім це буде розглянуто на засідання постійних комісій.

Нагадаємо, з минулого року в Кропивницькому почали обговорювати питання створення комунальної мережі аптек.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама