Здоров'я

Кропивницький звернеться до Верховної Ради і Уряду про збільшення держсубвенції на медицину

 Автор: Валерія Жовтун. 2276

 

Рішення звернутися до спікера Верховної Ради та Прем’єр-міністра про збільшення цьогорічної держсубвенції на зарплату медикам та закупівлю інсуліну підтримали депутати міськради Кропивницького сьогодні на сесії.

hroshi

Згідно зі зверненням, обсяг медичної субвенції з державного бюджету для надання вторинної медичної допомоги на галузь «Охорона здоров'я» у Кропивницькому затверджено у сумі 172,7 млн грн, що становить 34% від реальної потреби.

До речі, з початку року з міського бюджету за рахунок перерозподілу видатків з інших статей вже виділено на оплату праці медичних працівників 8,3 млн грн. Тобто, без виділення додаткових коштів очікується щомісячне поступове зростання заборгованості із виплати заробітної плати. Незабезпеченість галузі «Охорона здоров’я» до кінця 2019 року у видатках на заробітну плату з нарахуваннями складає 59,9 млн грн.  

Крім того, у депутатському зверненні зазначено, що в частині забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет препаратами інсулінів державні гарантії не виконуються. На 2019 рік передбачені цільові видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет на загальну суму 5,9 млн грн, що становить 46,8 % від повної потреби. Затверджена сума видатків на 4,2 млн грн менша, ніж торік. Потреба у додаткових коштах - 7,3 млн грн.

Тобто пропонується внести зміни до Державного бюджету України на 2019 рік у частині збільшення медичної субвенції Кропивницькому на 67,2 млн грн, тобто на оплату праці з нарахуваннями працівникам галузі «Охорона здоров’я» у сумі 59,9 млн грн та забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет препаратами інсулінів у сумі 7,3 млн грн.

 Фото з архіву "Гречки"

 

Поширюйте

Коментуйте