Здоров'я

На Кіровоградщині анонсували проведення посиленої імунізації проти кору

. 2625

 

Обласний лабцентр спільно з департаментом охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації розпочнуть підготовку до проведення в новому навчальному році посиленої імунізації проти кору.

28174F44 F79E 432B 8F13 C91D2D8567AF w1023 r1 s

Про це розповіла заступниця директора Державної установи "Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України" Надія Оперчук.

Відповідні заходи передбачені за результатами наради в МОЗ наприкінці травня  з приводу епідситуації з кору в країні.

- За рішенням наради в Міністерстві охорони здоров’я було наголошено на проведенні в наступному навчальному році посиленої імунізації дітей шкільного та дошкільного віку, медичного персоналу, персоналу закладів освіти, - каже Надія Оперчук.

За словами пані Оперчук, наразі область тримає рейтинг з низьким рівнем захворюваності на кір. З початку року є 401 випадок лабораторного підтвердження кору, з них 136 випадків у дітей та в однієї вагітної жінки.

До речі, кір і досі вважають однією із основних причин смертності дітей раннього віку у всьому світі.

Натомість єдиним надійним захистом проти кору медики вважають вакцинацію. Наразі на залишку в області 26 тисяч доз вакцин КПК двох виробників бельгійського та американського виробництва.  

Крім того, пані Оперчук відзначила, що є спільний лист МОН і МОЗ про недопущення невакцинованих дітей, які не мають медичних протипоказів до закладів освіти.

- В Україні є випадок, коли суди можуть використовувати в своїй практиці рішення Верховного суду України у справі проти дошкільного закладу Хмельницької області, - каже Надія Оперчук. - Коли мама подала позов проти дитячого навчального закладу і суд підтримав обов’язкову вакцинацію і наголосив, що заклад освіти цілком законно може відмовляти приймати нещеплених дітей, які не мають протипоказань.

Наразі обласний лабцентр спільно з департаментом  охорони здоров’я ОДА розпочне підготовку проведення посиленої імунізації в області в новому навчальному році.  

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама